58. Rally Šumava Klatovy

Frk podruhé za sebou skóroval, Pastrňák přispěl Bostonu asistencí

Martin Frk přispěl gólem k vítězství Detroitu ve Vancouveru 3:2. Frk se trefil podruhé v řadě a celkově popáté v sezoně. David Pastrňák asistencí na vítězný gól pomohl k triumfu Bostonu nad Minnesotou 5:3. Kapitán Winnipegu Blake Wheeler zažil druhý čtyřbodový večer v sezoně a nahrávkami se podílel na všech brankách Jets při vítězství 4:1 v Dallasu.

David Pastrňák v utkání s Minnesotou
zdroj: USA Today Sports autor: Greg M. Cooper

Frk si v předchozím souboji proti Edmontonu (4:0) připsal gól a asistenci. Ve Vancouveru v 36. minutě zvýšil kuriózně na 2:0. Puk po jeho střele, teči obránce a zásahu gólmana zasunul za lehké pomoci Anthonyho Manthy do vlastní branky Christopher Tanev.

Domácí dokázali srovnat, ale o výhře Detroitu rozhodl 74 vteřin před koncem slovenský útočník Tomáš Tatar. V brance si místo Petra Mrázka připsal výhru Jimmy Howard.

Pastrňák byl ve 28. minutě u rozhodující akce zápasu. Patrice Bergeron zavezl puk do útočného pásma, přihrál Pastrňákovi, který od mantinelu z vrcholu levého kruhu nabil najíždějícímu obránci Toreymu Krugovi, jenž střelou z první zvýšil na 4:1.

Minnesota na začátku třetí části zásluhou Mikaela Granlunda snížila na 4:2. Finský útočník mohl následně z trestného střílení vstřelit kontaktní gól, ale brankář Tuukka Rask si s jeho pokusem poradil.

Wild snížili až v oslabení v 56. minutě, na víc se už nezmohli. Výhru Bruins pojistil do prázdné branky útočník Tim Schaller. Za Boston se prosadilo pět různých střelců.

Wheeler se v minulém týdnu podílel hattrickem a asistencí na výhře Jets nad Pittsburghem 7:1. Jednatřicetiletý Kanaďan si už v předchozím zápase proti Dallasu před čtyřmi dny připsal tři asistence a po pondělku je s 21 body (5+16) třetí v kanadském bodování.

Ve velké formě je i jeho parťák z útoku Mark Scheifele, jenž v prvním souboji vstřelil Dallasu tři branky, tentokrát se prosadil dvakrát a navrch přidal asistenci. Tři body v jednom utkání nasbíral už počtvrté v ročníku.

New York Rangers porazili Columbus 5:3 a uspěli počtvrté v řadě. Jezdci dali čtyři góly v poslední třetině, z toho tři v přesilovce. V zápase zlikvidovali dvoubrankové manko a po dalším inkasovaném gólu pak během 107 vteřin otočili stav a rozhodli o třetí domácí výhře po sobě. Dva body pojistil do prázdné branky druhou trefou večera Rakušan Michael Grabner.

"Bavili jsme se o vyhrávání soubojů o puk a udolání soupeře v přesilovkách. V prvních dvou třetinách jsme s přesilovkou nebyli spokojení. Mluvili jsme o důležitých gólech z přesilových her, a to se nám podle mě povedlo. Musíme v tom pokračovat," prohlásil autor tří asistencí Mika Zibanejad, první hvězda večera.

"Nezasloužili jsme si vyhrát. Nedokázali jsme ubránit oslabení. Když se necháte hloupě vylučovat a neubráníte se...," řekl kouč Columbusu John Tortorella.

Toronto udolalo Vegas 4:3 na nájezdy. Maple Leafs ztratili vedení 3:1, které si vypracovali v první dvacetiminutovce. "Poté co odskočili o dvě branky, jsme je dokázali zatlačit. To je pozitivní. Povedlo se nám několik věcí, hráli jsme tvrdě a v prodloužení jsme měli šance, kterými jsme mohli zápas ukončit," litoval James Neal, s osmi brankami nejlepší střelec Golden Knights.

Arizona nedokázala ve Washingtonu udržet dvoubrankový náskok, který si vypracovala už po sedmi minutách hry. Vyrovnávací branku zařídil ruský kanonýr Alexandr Ovečkin dvanáctou trefou v sezoně. O výhře Capitals rozhodl v prodloužení obránce John Carlson.

Výsledky pondělních zápasů NHL:

Boston - Minnesota 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Branky: 11. DeBrusk, 13. Valtrano, 26. Kuraly, 28. Krug (Pastrňák), 60. Schaller - 5. Niederreiter, 42. Mikael Granlund, 56. E. Staal. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Chára, 2. Vatrano, 3. Szwarz (všichni Boston).

Toronto - Vegas 4:3 po nájezdech (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. a 16. Kadri, 10. J. van Riemsdyk, rozhodující nájezd Marner - 5. Neal, 39. R. Smith, 47. Engelland. Střely na branku: 25:28. Diváci: 19 398. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Marner (oba Toronto), 3. Engelland (Vegas).

Washington - Arizona 3:2 v prodloužení (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 9. Smith-Pelly, 35. Ovečkin, 65. Carlson - 2. Keller, 7. Fischer. Střely na branku: 40:26. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Carlson, 2. Holtby (oba Washington), 3. Wedgewood (Arizona).

Dallas - Winnipeg 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Branky: 25. Jamie Benn - 1. a 60. Scheifele, 6. Laine, 20. Connor. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17 895. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Hellebuyck (oba Winnipeg), 3. Jamie Benn (Dallas).

NY Rangers - Columbus 5:3 (0:0, 1:2, 4:1)
Branky: 33. a 60. Grabner, 46. Shattenkirk, 50. Kreider, 52. Bučněvič - 21. Panarin, 25. J. Anderson, 49. O. Bjorkstrand. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17 348. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Bučněvič, 3. Grabner (všichni NY Rangers).

Vancouver - Detroit 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 48. D. Sedin, 50. Del Zotto - 5. Helm, 36. Frk, 59. Tatar. Střely na branku: 28:29. Diváci: 17 836. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader (Detroit), 2. Del Zotto (Vancouver), 3. Tatar (Detroit).