Následuje
M ČR v latinskoamerických tancích 2020

Fraška s trpkou pachutí – Beroun se rozloučil s první ligou

Beroun – Berounští "Medvědi" po 21 letech opouštějí první ligu. Poslední zápas sezony odehrálo mužstvo, kterým prošlo i mnoho extraligových hráčů, v baráži a Sokolovu podlehlo 3:5. Rozlučka připomínala frašku. Hlediště poloprázdné, na střídačce jen torzo týmu, který v úvodu sezony vyhrál osm zápasů v řadě a vévodil tabulce druhé nejvyšší české soutěže. K tomu v brance obránce Lukáš Kužel, Středočeši totiž sezonu dohráli bez gólmana.

Beroun opouští první hokejovou ligu

"Pro berounský hokej je to velká tragédie, mrzí mě to kvůli lidem," hlesl po posledním prvoligovém zápase obránce a brankář v jedné osobě Lukáš Kužel. "Když vidíte, jak to tu dopadlo, je to fakt hrozný. Nikomu bych to nepřál," posteskl si smutný fanoušek David Havlík.

Lidé kolem berounského hokeje viní za rozpad týmu špatnou práci vedení. "Někteří hráči tam byli na zkušební smlouvu za korunu a nakonec tam vydrželi tři měsíce. Nikdo jim pak ani nepoděkoval, když skončili," uvedl bývalý trenér Petr Novák. "Také se stalo, že jsme jeli na zápas a museli jsme se stavit v obchodě a koupit hokejku, abychom tam vůbec mohli dorazit," přidal trpce úsměvnou historku Novák.

Šéf klubu však tvrdí, že vše fungovalo profesionálně. "Jestli někdo tvrdí, že neměli tu či onu hokejku… Myslím si, že problém je úplně jinde a byl bych velice rád, kdyby ho ti lidé hledali u sebe," pronesl generální ředitel Jakub Kříž.

Jisté je, že klub, který vychoval třeba reprezentanta Martina Růžičku, opouští první ligu s pořádnou ostudou.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy