Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jeden klub jeden tým

František Kaberle bude hrát za Pardubice

Pardubice - Hokejový obránce František Kaberle bude hrát v příštím extraligovém ročníku za Pardubice. Šestatřicetiletý bek, který v uplynulé sezoně hájil barvy Kladna, se s úřadujícím mistrem extraligy dohodl na ročním kontraktu.

"S Frantou se znám snad 20 let a vždy to byl jeden z nejlepších obránců, kteří v Česku byli. Je to zkušený hráč a my vždy hledáme takové hráče, kteří mohou pomoci mužstvu. Právě takovým Franta Kaberle je," řekl ČTK generální manažer klubu Zbyněk Kusý.

Ve východočeském klubu si od nové posily hodně slibují. "Věříme, že nám pomůže s výsledky, ale také s výchovou mladších hráčů," uvedl Kusý. "Když nepočítám juniory, tak mezi osmi beky máme tři hráče do 23 let. Je jen sotva něco lepšího, než když tito hráči mohou hrát vedle takové osobnosti. Pro ty hráče je to obrovská škola a zkušenost," doplnil Kusý.

Starší z bratrské dvojice a syn někdejšího slavného obránce Františka Kaberleho odehrál v uplynulé sezoně za Kladno, kam se vrátil ze zámořské NHL, včetně skupiny o udržení 64 utkání a připsal si 21 bodů za čtyři branky a 17 finálních přihrávek.

V NHL má pětinásobný mistr světa Kaberle za devět odehraných sezon na kontě 523 duelů v dresech Los Angeles, Atlanty a naposledy Caroliny. V play-off přidal dalších 32 startů a dohromady nasbíral 207 bodů díky 33 přesným zásahům a 174 asistencím. V roce 2006 dobyl s Hurricanes Stanleyův pohár.

Hlavní zprávy