Následuje
SP Německo

Francouz vychytal v AHL nulu a zapojil se do bitky, zezadu srazil soupeřova brankáře

Podruhé v sezoně nižší zámořské ligy AHL vychytal Pavel Francouz čisté konto a navíc se zapojil do hromadné potyčky. Osmadvacetiletý gólman pomohl ve středu 30 úspěšnými zákroky k domácímu vítězství Colorado Eagles nad San Antoniem 6:0 a tři sekundy před koncem se vydal přes celé hřiště pomoci spoluhráčům v bitce.

Pavel Francouz v závěrečné bitce
zdroj: twitter.com/ColoradoEagles

V rozhodnutém utkání vyvolal v nervózním závěru potyčku Francouzův spoluhráč Kale Kessy a zapojila se do ní v rohu obranného pásma Rampage většina hráčů na ledě.

Ve chvíli, kdy se přidal finský gólman San Antonia Ville Husso, se Francouz vydal k němu a srazil jej k zemi. Souboj už nepokračoval a český brankář zamířil na střídačku.

Francouz inkasoval dvě trestné minuty za opuštění brankoviště a dalších pět minut za napadení. Celkem sudí rozdali v utkání 95 trestných minut.

Francouz podepsal loni v květnu jako nedraftovaný volný hráč v NHL roční jednocestnou smlouvu s Colorado Avalanche, která mu zaručuje příjem 690 tisíc dolarů i v případě pobytu na farmě.

Francouz odchytal v sezoně za Eagles 36 zápasů s průměrem 2,76 obdržené branky a úspěšností zákroků 91,6 procenta.

Odchovanec Plzně už debutoval i v NHL a za Colorado odchytal část dvou zápasů na přelomu prosince a ledna. Měl v nich průměr 1,96 obdržené branky a úspěšnost 94,3 procenta.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy