Cyklotoulky

Fleischmann si připsal dva body a dotáhl se na Jágra

Dallas (USA) – Útočník Tomáš Fleischmann přispěl v NHL gólem a asistencí ke kanonádě Floridy, která v úterý rozstřílela Dallas na jeho ledě 6:0. Fleischmann si vylepšil bilanci v sezoně na sedm branek a deset asistencí a vyhoupl se do čela produktivity Čechů před Jaromíra Jágra, který má rovněž 17 bodů, ale méně vstřelených branek.

Hokejisté Floridy
zdroj: ČTK/AP

Fleischmann v 36. minutě zvýšil vedení hostů na 3:0, když si v útočném pásmu obhodil jednoho z obránců a zavěsil pohotovou střelou zápěstím do horního rohu branky. V poslední minutě druhé třetiny pak Fleischmann stál na začátku kombinace v útočném pásmu, která vedla ke čtvrtému gólu. Panteři potvrdili pověst nejlepšího týmu ligy na hřištích soupeřů, kde vyhráli už počtvrté v řadě a celkově posedmé z deseti zápasů.

Povedený večer má za sebou také další český útočník Martin Erat, který si stejně jako Fleischmann zapsal bilanci 1+1 při výhře Nashvillu nad Washingtonem 3:1. Český hokejista nejprve v 56. minutě svou třetí brankou v sezoně vyrovnal na 1:1, pouhých 25 sekund před koncem třetí třetiny pak přihrál na vítězný gól Colinu Wilsonovi.

Martin Erat v dresu Nashvillu v souboji s Nicklasem Backströmem

Brankář Tomáš Vokoun v brance Capitals tak nakonec prohrál souboj dvou momentálně nejlepších gólmanů NHL s Pekkou Rinnem. Inkasoval dvakrát z třiceti střel, zatímco jeho protějšek si připsal 39 úspěšných zásahů a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Oba brankáři se celý zápas předháněli v efektivních zákrocích a 55 minut drželi čisté konto. Jako první nakonec inkasoval Rinne, když v čase 55:14 zlomil bezbrankové skóre Troy Brouwer. Už o 28 sekund později však Vokouna překonal reprezentační spoluhráč Erat, jenž po akci Shea Webera střelou do odkryté branky vyrovnal.

Erat byl pak hlavním strůjcem vítězného gólu. V poslední minutě se na chvíli ocitl sám před Vokounem, šikovnou kličkou ho vylákal mimo tyče a přihrávkou zpoza branky našel v brankovišti Colina Wilsona, jenž pohodlně zavěsil. Capitals se vzápětí odhodlali k power play, tu však už po pěti sekundách ukončil přesnou střelou ze středního pásma Weber. "Samozřejmě Vokyho dobře znám a vím, že jeho nepřekonáte normální střelou, zvlášť, když ji vidí. Na to je příliš dobrý. Abyste mu dali gól, musíte ho rozhýbat a přesně tohle se nám při obou gólech povedlo," prohlásil Erat, s nímž Vokoun vedle reprezentace pět let sdílel i společnou šatnu v Nashvillu.

Premiéru s kapitánským céčkem na dresu prožil útočník Milan Hejduk, jeho Colorado ale prohrálo v Pittsburghu 3:6. Hráči Avalanche přitom i díky jedné Hejdukově přihrávce vedli po první třetině 3:1 a ještě po dvou třetinách 3:2. Absolutně však nezvládli vstup do třetího dějství, v němž během úvodních deseti a půl minuty inkasovali čtyři góly, a zápas ztratili.

Dobrou formu potvrdili hokejisté Phoenixu, kteří zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech v Torontu a připsali si šestou výhru z posledních osmi zápasů. Kojoti sice v třetí třetině během dvou minut ztratili dvoubrankový náskok, penaltový rozstřel pak ale vyhráli 2:0, když jedním z úspěšných střelců byl český útočník Radim Vrbata.

Na sedm zápasů prodloužili svou vítěznou sérii New York Rangers, kteří v městském derby porazili Islanders 4:2. Jen o jednu výhru v řadě méně mají na svém kontě obhájci Stanleyova poháru z Bostonu po vítězství 4:3 nad New Jersey.

Výsledky NHL

Boston - New Jersey 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)

Branky: 35. Kelly, 41. Marchand, 44. S. Thornton, 57. Pouliot - 43. a 47. Palmieri, 31. Clarkson (Sýkora). Střely na branku: 37:30. Diváci: 17 565.

Toronto - Phoenix 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)

Branky: 43. Komisarek, 45. Kessel - 2. Doan, 6. Ekman-Larsson, rozh. nájezd O'Sullivan. Střely na branku: 37:35. Diváci: 19 522.

NY Islanders - NY Rangers 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky: 18. Nielsen, 47. Moulson - 15. Avery, 27. Eminger, 56. B. Richards, 60. Callahan. Střely na branku: 33:30. Diváci: 16 234.

Columbus - Minnesota 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Branky: 7. Vermette, 11. Letestu - 31. Cullen, 31. Johnson, 48. Clutterbuck, 60. Setoguchi. Střely na branku: 45:24. Diváci: 10 833.

Calgary - Ottawa 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 40. Kostopoulos - 50. a 57. Butler, 39. Alfredsson. Střely na branku: 39:32. Diváci: 19 289.

St. Louis - Detroit 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 18. D'Agostini, 31. Steen - 7. Miller. Střely na branku: 37:22. Diváci: 19 150.

Nashville - Washington 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Branky: 56. Erat, 60. Wilson (Erat), 60. Weber - 56. Brouwer. Tomáš Vokoun odchytal za Washington 59 minut, z 30 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Střely na branku: 31:40. Diváci: 14 863.

Dallas - Florida 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Branky: 17. Kulikov, 19. Garrison, 36. Fleischmann, 40. Weiss (Fleischmann), 51. Versteeg, 54. Dadonov. Střely na branku: 25:30. Diváci: 10 175.

Pittsburgh - Colorado 6:3 (1:3, 1:0, 4:0)

Branky: 19. J. Staal, 32. Dupuis, 42. Orpik, 45. Malkin, 48. Neal, 51. Letang - 15. McClement (Hejduk), 18. Duchene, 20. Jones. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18 483.