Následuje
Branky, body, vteřiny

Finové si po výhře nad Švédy zajistili prvenství v seriálu EHT

Soči - Hokejisté Finska porazili ve svém třetím zápase na turnaji Channel One Cup v Soči Švédsko 4:2 a s předstihem si zajistili celkový triumf v seriálu Euro Hockey Tour. Před závěrečnými Švédskými hrami, které se uskuteční v květnu ve Stockholmu, mají před druhým Ruskem nedostižný náskok deseti bodů.

Utkání Finsko - Švédsko
zdroj: ČTK/LEHTIKUVA autor: Heikki Saukkomaa

V závěrečném zápase turnaje museli fanoušci čekat na branky až do druhé třetiny. V první dvacetiminutovce si oba celky vytvořily jen jednu solidní šanci, ale brankáři Karlsson a Koskinen je zlikvidovali.

Na začátku druhé části Koskinen zastavil Engqvistův nájezd, ale švédský útočník se vzápětí dostal do dalšího úniku a tentokrát se díky střele pod horní tyč prosadil. Finové však dokázali rychle odpovědět, pohotový Jere Sallinen vyrovnal a ještě ve druhé třetině Jormakka zajistil svému týmu vedení.

V závěrečné dvacetiminutovce nejprve přiblížil svěřence kouče Westerlunda k vítězství Hartikainen, ale Švédové nerezignovali a podařilo se jim duel ještě zdramatizovat. Svou druhou trefou, dokonce v oslabení, se o to postaral Engqvist. Vyrovnat se ale Švédům již nepovedlo, naopak sami při power play počtvrté inkasovali. Finové si vedle triumfu v celé EHT zajistili posun na druhé místo ruského turnaje.

Finsko - Švédsko 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 26. J. Sallinen (Huhtala, Mäenpää), 34. Jormakka (Pesonen, Palola), 47. Hartikainen (Jalasvaara, Pesonen), 59. Palola (Hytönen, Kemppainen) - 24. Engqvist (Klingberg, Bang), 51. Engqvist. Rozhodčí: Anisimov, Olenin (oba Rus.). Vyloučení: 1:5, navíc Mäenpää (Fin.) do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 469.

Finsko: Koskinen - Ohtamaa, Salmela, Karalahti, Mäenpää, Jaakola, Jalasvaara - Hartikainen, Hytönen, Pesonen - Palola, Koho, Jormakka - Puustinen, Kemppainen, Donskoi - J. Sallinen, T. Sallinen, Huhtala - Rajala. Trenér: Erkka Westerlund.

Švédsko: H. Karlsson - Andersén, Klingberg, Viklund, Hersley, Burström, Rahimi - Persson, J. Lundqvist, W. Karlsson - Klasen, Wandell, J. Ericsson - Paulsson, Sjögren, M. Johansson - Brodin, Engqvist, Bang - Thuresson. Trenér: Pär Marts.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy