Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rusko - Norsko

Finové byli tentokrát lepší, uznal Vůjtek, jenž zúžil kádr o dva hráče

Kouvola (Finsko) – Po čtvrteční výhře nad Finskem zářil trenér českých hokejistů Vladimír Vůjtek spokojeností. Druhý duel s výběrem Suomi už jeho svěřencům tolik nevyšel a prohráli 1:4. Kouč národního týmu po utkání uznal, že Finové si triumf zasloužili, přesto i na české hře našel pozitiva a celkově hodnotil dvojutkání na severu Evropy pozitivně.

Vladimír Vůjtek
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

"Finové hráli trošku důrazněji, měli lepší kombinaci než my a myslím si, že byli důraznější v koncovce. My jsme se nedostali k protiakcím, ty jsme nehráli dobře. Jinak jsme stačili bruslařsky i tvrdostí, ale Finové přeci jen byli lepší," řekl Vůjtek.

Finové rozhodli ve druhé třetině, v které Vůjtkův tým přestříleli v poměru 16:6. "První třetina byla vyrovnaná, možná z naší strany skutečně nejlepší, ale ovlivnil to ten závěr, kdy jsme šli do třech, a takové mužstvo jako Finové to umělo využít," uvedl Vůjtek.

Češi na vedoucí branku domácích odpověděli trefou Jiřího Sekáče, ale Finové po akci posil z NHL Mikka Rantanena a Markuse Granlunda šli opět do vedení. Navíc pak ve vlastním oslabení zvýšili na 3:1. "Od té druhé branky se odvíjel další průběh utkání," uvedl Vůjtek.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Finsko - Česko

Jeho tým po duelech v Euro Hockey Challenge v Ústí nad Labem s Německem (7:2 a 2:1) a ve Švýcarsku (2:3 a 2:1 v prodloužení) má za sebou další dva testy pro tvořící se kádr pro mistrovství světa. "Myslím, že to splnilo očekávání. Sehráli jsme docela dobré zápasy. Ten první byl trošku lepší z naší strany po stránce výsledku, ale i dneska možná půlka zápasu byla velice dobrá, potom nás trošku Finové přehráli," doplnil Vůjtek.

Ve Finsku měl k dispozici 25 hráčů, ale všichni v další přípravě pokračovat nebudou. Vůjtek ještě před návratem z Finska do Prahy oznámil, že nepočítá s Holíkem a Urbanem.

V úterý ve Znojmě před dalšími duely Euro Hockey Tour se Švédskem se po obránci Michalu Jordánovi z Caroliny a forvardovi Jiřím Sekáčovi z Arizony připojí další dvě posily z NHL - útočníci Tomáš Plekanec z Montrealu a nováček David Pastrňák z Bostonu. Hlásit se budou také forvardi Tomáš Filippi a Jan Kovář z Magnitogorsku.

Kádr by ještě měli rozšířit v dalším průběhu přípravy hráči z finálové série extraligy mezi Libercem a Spartou, která za stavu 3:2 na zápasy pro Severočechy pokračuje v neděli v Praze a skončí nejpozději v úterý v Liberci. Vůjtek čeká také na případné posily z 1. kola play-off NHL.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy