Finkám se povedla odveta za MS a na Turnaji pěti zemí odsunuly Češky na druhé místo

České hokejistky nezvládly na Turnaji pěti zemí závěrečný zápas o celkové prvenství s domácím Finskem a po porážce 1:3 v Tikkurile obsadily druhé místo. Finky vyhrály i čtvrtý duel a soutěž ovládly s náskokem šesti bodů před Češkami, svěřenkyně kanadské trenérky Carly MacLeodové ale kvůli výpadku proudu v hale neodehrály zápas s Německem.

Emilia Vesaová a Daniela Pejšová v souboji o kotouč
zdroj: ČTK/AP autor: Henning Bagger

Bronzové medailistky z mistrovství světa nezachytily úvod zápasu a po 12 minutách prohrávaly 0:2. Snížení na 1:2 přišlo příliš pozdě, v 56. minutě se potřetí na turnaji trefila Tereza Vanišová, Finky navíc vzápětí odskočily znovu na rozdíl dvou gólů.

Finkám se povedlo oplatit soupeřkám porážku ze čtvrtfinále letošního světového šampionátu, kdy Češky vyhrály 2:1 v prodloužení a nakonec na turnaji vybojovaly bronzové medaile.