Následuje
Speciál

Favorizovaní Češi jdou na Bělorusko, chtějí zlepšit ofenzivu

Helsinky - Třetím soupeřem české hokejové reprezentace na mistrovství světa hráčů do 20 let bude ve středu Bělorusko, které zatím v Helsinkách nezískalo ze tří zápasů ani bod a čeká ho boj o záchranu mezi elitou. Svěřenci trenéra Jakuba Petra mají čtyři body a po prohře Běloruska s Ruskem (1:4) i jistý postup do čtvrtfinále. Do něj však chtějí jít z co nejlepší pozice. Utkání Česko - Bělorusko sledujte živě na programu ČT sport a našem webu, komentují Michal Dusík a Milan Antoš.

David Pastrňák v národním dresu
zdroj: ČTK/AP/ autor: Chris Young

"Bude to trochu jiný soupeř než Rusko a Slovensko, se kterými jsme už hráli," řekl Petr po dnešním tréninku. "Doufám, že zlepšíme ofenzivní část hry, hodně jsme na to zaměřili trénink. Základ je samozřejmě defenzivní práce, což se nám daří, ale bez útoku to také nejde," podotkl Petr.

Čeští hráči zatím na turnaji vstřelili jen tři góly, ze hry se však prosadili jen dvakrát proti Slovensku. Se sbornou, s níž prohráli 1:2 po nájezdech, se totiž v normální hrací době prosadil Michael Špaček z trestného střílení. "Hodně jsme se na tréninku věnovali tlaku do brány," uvedl útočník Filip Chlapík.

Na ofenzivní činnost bude zaměřená i večerní porada. "Probereme statistiku z dosavadního průběhu turnaje. Ukážeme si, z jakých prostor mužstva střílí, náš tým si evidentně vybírá ta místa, odkud padá nejméně gólů. Zápas sice naoko vypadá dobře, držíme se na puku, ale z rohu se těžko ohrožuje branka soupeře," podotkl kouč Petr.

Málo se tlačíme do brány, jsou si hráči vědomi

Nedostatků jsou si vědomi i samotní hráči. "Málo se tlačíme do brány, nejsme příliš agresivní a nestojíme před brankářem, což je na této úrovni potřeba," uvedl Kaše. Bělorusové zatím na šampionátu prohráli 0:6 s domácím Finskem, 2:4 se Slovenskem a 1:4 s Ruskem. 

"Bělorusko ale bude určitě kvalitní soupeř, nesmíme ho podcenit. Pokusíme se na ně nastoupit agresivně, ještě uvidíme, co si řekneme na poradě," podotkl Chlapík, který dosud nastupoval s Kašem a Lakatošem ve druhé útočné formaci. Stejně jako v zápase proti Slovensku se Češi budou muset obejít bez pomoci obránce Alexe Rašnera a útočníka Pavla Zachy, kteří mají od prvního duelu s Rusy zdravotní problémy.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy