Golf Time

Favorité nezaváhali, Maďaři však byli senzaci blízko

Bern/Kloten - Hokejisté Ruska vstoupili úspěšně do mistrovství světa ve Švýcarsku a potvrdili roli favoritů výhrou nad Německem 5:0. Obhájci titulu z loňska z Québeku rozhodli úvodní zápas základní skupiny B v Bernu už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Gólman Ilja Bryzgalov si hned v úvodním utkání připsal čisté konto podobně jako Švýcar Gerber. Domácí hokejisté vstoupili do turnaje vítězně a porazili Francii těsně 1:0. Kanaďané bez potíží zvítězili v úvodním utkání v základní skupině A nad Běloruskem 6:1. Za úspěšným výsledkem nasměroval úřadující vicemistry dvěma góly v úvodním dějství útočník Tampy Bay Steven Stamkos. Více informací najdete na stránkách mshokej.cz.

Krůček k senzační remíze měli v utkání se Slovenskem maďarští hokejisté, kteří se do elitní skupiny vrátili po sedmdesáti letech. Do poslední třetiny vstupovali outsideři šampionátu s dvougólovou ztrátou, manko však dokázali smazat. Pět minut před koncem vyrovnával Šille. Překvapení se však nekonalo, neboť třináct sekund před koncem dokázal skórovat Ľuboš Bartečko.

Výsledky MS v hokeji:

Základní skupina B v Bernu:

Německo - Rusko 0:5 (0:3, 0:0, 0:2).

Branky a nahrávky: 9. Saprykin (Radulov), 10. Kovalčuk (Volčenkov), 16. Zinovjev (Tverdovskij), 43. Kurjanov (Zaripov), 52. Zaripov (Morozov, I. Nikulin). Rozhodčí: Persson, Vinnerborg (oba Švéd.) - Feola (USA), Kaspar (Rak.). Vyloučení: 9:2. Využití: 0:1. Diváci: 10.570.

Švýcarsko - Francie 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 12. Plüss (Streit). Rozhodčí: Looker, Sterns (oba USA) - Valach (SR), de Haan (Kan.). Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 11.417.

Základní skupina A v Klotenu:

Bělorusko - Kanada 1:6 (0:2, 0:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 53. Grabovskij (Salej) - 2. Stamkos (St. Louis, Doan), 15. Stamkos (Doughty), 45. Spezza (Neal, Heatley), 47. Fisher (Neal), 51. Heatley (Roy, Spezza), 55. Heatley (Spezza). Rozhodčí: Partanen, Rönn - Orelma (všichni Fin.), Sabelström (Švéd.). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5232.

Slovensko - Maďarsko 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Ružička (Graňák, Vydarený), 39. Bartečko (Marcel Hossa), 40. Marcel Hossa (Handzuš), 60. Bartečko (Marcel Hossa, Handzuš) - 23. Holéczy (Benk, Kangyal), 43. Peterdi (Ladányi, Tokaji), 55. Šille (Kovács). Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Šindler - Blümel (oba ČR), Kicha (Ukr.). Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Diváci: 4773.