Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Extraligový Poprad podal přihlášku do KHL

Bratislava - Slovenský extraligový klub HK Poprad podal oficiálně přihlášku do KHL a její vedení ji přijalo. Město pod Tatrami tak má šanci na udržení mezinárodní soutěže i po odchodu týmu HC Lev do Prahy.

Zimní stadion Poprad
zdroj: ČT4 autor: Vít Čepický

Lev se základnou v Popradu absolvoval svou premiérovou sezonu v KHL, nicméně od příštího ročníku bude podle prezidenta ligy Alexandra Medvěděva pokračovat v Praze. Primátor Popradu Anton Danko minulý týden oznámil, že chce ligu ve městě udržet a přihlásil do ní místní HK, jenž v neděli pod vedením českého trenéra Ladislava Svozila vypadl ve čtvrtfinále play-off slovenské extraligy.

"Vedení Kontinentální hokejové ligy přijalo žádost HK Poprad o účast v novém ročníku. Podepsal ji sám šéf KHL Alexandr Medvěděv s tím, že pokud splníme všechny požadavky, jsme tam," citoval Danka deník SME.

Výhodou Popradu je právě působení Lva z minulé sezony, stadion i infrastruktura nároky KHL splňují. "Zbývá nám jen maličkost - najít minimálně deset milionů eur," řekl s úsměvem Danko, jenž má prý příslib finanční pomoci od společností ze Slovenska i zahraničí.

Slovensko byl mohlo mít od příštího ročníku v KHL dva týmy, neboť o vstup do soutěže usiluje i Slovan Bratislava.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy