Ztrátu vedení v závěru duelu napravil Hradec v nájezdech. Proti Vítkovicím rozhodl Lev

Mountfield v utkání dvakrát vedl, ale o vítězství musel rozhodnout až v nájezdech. Ve 3. kole hokejové extraligy porazil Vítkovice 3:2, když rozhodující nájezd proměnil Jakub Lev. Na východě Čech hosté dotahovali a šest sekund před třetí sirénou jim zajistil bodový zisk Roberts Bukarts. Hradec Králové podruhé za sebou vyhrál, Ostravané utrpěli první ztrátu.

Sestřih a ohlasy utkání Hradec Králové – Vítkovice

Hradec byl od prvních minut živější, vítkovická forma ho zjevně nezaskočila. Po pěti minutách vyplul za obranou hostů Kevin Klíma a brankář Stezka vytáhl puk jen těsně vedle tyčky. Z dalšího průniku neuspěl Radovan Pavlík, ale první přesilovku završili domácí zaslouženou brankou. Smoleňák výborně clonil a obránce McCormack střílel od modré čáry přesně k tyči.

Po hluché pasáži nepotrestal Lindberg špatnou Smoleňákovu rozehrávku, jinak ale Vítkovice na šance čekaly. Stezka byl jejich oporou, ve druhém oslabení vystihl tradiční souhru dvojčat Klímových a po přestávce zastavil i Štohanzla. Pár desítek sekund nato Ridera srovnala. Domácí se nechali příliš strhnout do útoku, propadli a v přečíslení tři na jednoho mířil Krenželok nad beton finského gólmana Kiviaha.

Druhá část i tak mohla znovu patřit Mountfieldu, to by se ale nesměl trápit v dalších přesilových hrách. Vítkovice mu špatnou disciplínou nabídly čtyři, včetně padesáti sekund v pěti proti třem, jenže Martincovi svěřenci přesto za celou třetinu vystřelil na bránu jen třikrát.

Cestu jim ukázal po 37 sekundách třetí části znovu obránce: Hradec vrátil do vedení Filip Pavlík tvrdou ranou po buly, kterou Stezka propustil u bližší tyčky. Útočník Pavlík si chtěl pro změnu vynutit trestné střílení, hraniční Mikušův zákrok ale sudí potrestali jen dvěma minutami.

Vítkovice mohutně finišovaly. Lindbergovi sebral vyrovnání skvělý Kiviaho, Fridricha pak zastavila tyč. Šest sekund před třetí sirénou ale v přesilové hře zesílené power play protlačil puk pod betonem gólmana Bukarts.

Mountfield nicméně slavil v nájezdech. Těm vládli gólmani – s výjimkou čtvrté série, kdy domácím trefil výhru Lev.

Hradec Králové - HC Vítkovice 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. McCormack (Ščerbak), 41. F. Pavlík (Lev), rozhodující sam. nájezd Lev - 23. Lakatoš (L. Krenželok, Marosz), 60. Roberts Bukarts (Mueller, Mikuš). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla - Kis, Rampír. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 3372.

Sestavy:

Hradec Králové: Kiviaho - Blain, Kalina, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Nedomlel, Jank - Okuliar, Zachar, R. Pavlík - Lev, Cingeľ, Štohanzl - Ščerbak, Lalancette, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Kelly Klíma. Trenér: T. Martinec.

Vítkovice: Stezka - Grman, Mikuš, J. Stehlík, Gewiese, Raskob, Koch - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, Marosz, L. Krenželok - Bernovský, Lindberg, Fridrich - Lednický, Chlán, Dej. Trenér: Holaň.