Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS ve florbalu žen v Česku

Zlín sází na domácí prostředí, Sparta potřebuje zlomit sérii dvanácti proher v play-off

V základní části extraligy Zlín nepovolil Mladé Boleslavi ani bod. Formu z domácích duelů touží potvrdit i ve třetím utkání předkola play-off, které zavítá na Moravu. Hlavní otázkou je, zda se už do sestavy Bruslařů zapojí Michal Vondrka a také jak Zlín vyřeší obranu skrz marodku. Druhá série se přesunuje do Prahy, Sparta ztrácí proti Vítkovicím 0:2 na zápasy. Přímý přenos duelu Zlín - Mladá Boleslav sledujte exkluzivně od 16:55 na webu ctsport.cz.

Zlín - Mladá Boleslav
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Pro sparťany je pohled na průběžný stav série o to bolestnější, že na ledě soupeře odehráli dva dobré zápasy, jenže i kvůli špatné produktivitě je prohráli shodně 1:2. I proto narostla jejich série porážek ve vyřazovacích bojích už na 12 utkání. Pražané jsou nyní jediný krok od vyrovnání rekordní šňůry proher v play-off. Nezáviděníhodný rekord vytvořily Pardubice v letech 1997 až 2001.

"Když jsme doma měli nůž na krku, předvedli jsme parádní výkon, takže nám nezbývá nic jiného, než dvakrát vyhrát. Pořád to nebalíme. Oba zápasy v Ostravě byly naprosto vyrovnané a mohli jsme je vyhrát. Může se to otočit a věřím, že je v našich silách tu sérii vyrovnat a vrátit do Ostravy. Jdeme do toho s bojovnou náladou a hlavně s chutí," prohlásil odhodlaně útočník Lukáš Klimek.

Ostravané dobře vědí, že klíčová třetí výhra jim do klína nespadne sama od sebe. "Bude to ještě těžká práce. Vedeme sice 2:0, ale pracujeme s faktem, že u nás to bylo šest zcela vyrovnaných třetin. My musíme pokračovat v tom play-off pojetí hokeje, které jsme od druhého utkání předváděli. Věříme, že ta poctivost, nasazení a koncentrace jsou cesta k úspěchu. Sparta do toho ale doma půjde a je nám jasné, že to bude ještě nesmírně těžké," uvedl kouč Vítkovic Jakub Petr.

Zlín může mít mimo hru tři beky, naopak Řezníček už trénuje

Zlín si přivezl ze středních Čech jedno vítězství a nyní by před vlastním publikem rád navázal na výsledky ze základní části, kdy Bruslaře doma dvakrát porazil. "Věříme v podporu našich diváků," apeloval na fanoušky Beranů asistent trenéra Martin Hamrlík.

Berani se z Mladé Boleslavi vrátili s výhodou domácího prostředí na své straně poté, co vstupní duel do série prohráli. "V tom prvním utkání jsme neměli ještě zapnutou žárovku, změna v hlavě a myšlení přišla až ve druhém zápase, kdy nás podržel gólman Kašík. On si play-off vyloženě užívá," všiml si Hamrlík.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy 2. utkání předkola play-off Mladá Boleslav – Zlín

Zlín dohrával v Mladé Boleslavi na pět obránců, před odvetami visí otazník nad Gazdou i Valentou, mimo je stále zraněný kapitán Žižka, naopak už trénoval Řezníček. "Do obrany naskočili Zbořil a Novotný, kteří jsou u nás na střídavý start z Přerova, a vedli si dobře. Celý tým zvládl zápasy po fyzické stránce výborně, což je při tomto zápasovém vytížení výborné," uzavřel asistent Hamrlík.

Mladé Boleslavi se v poslední době venku daří a vyhrála mimo svůj led čtyři z posledních pěti zápasů. Gólman Jan Růžička očekává, že série bude pokračovat v duchu vyrovnaných bitev z úvodních dvou duelů v Mladé Boleslavi (3:1 a 0:2). "Bude tam asi hodně osobních soubojů. Série bude vrcholit a myslím si, že přijdou i větší emoce. Bude to zase ubojované, ale doufejme, že budeme šťastnější a třetí zápas urveme my," prohlásil Růžička.

Bruslařský klub v prvních duelech postrádal kapitána a svého nejproduktivnějšího hráče Michala Vondrku.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy