Fotbal Extra: Ukrajina - Česko

SOUHRN 11. KOLA: Vary vyloupily mistra, zotavené Vítkovice zaskočily Litvínov

Karlovým Varům vystřílel v 11. kole hokejové extraligy cenné tři body na půdě Třince slovenský útočník Dávid Gríger. Druhá třetina se opět stala osudnou pro Litvínov a Vítkovice se tak posouvají tabulkou výše. Naopak rozjetá Olomouc na ledě Kladna tvrdě narazila. Sparta se na osmou výhru v řadě v Liberci nadřela, Roman Horák rozhodl až v prodloužení. Poslední Plzeň si na ledě Dynama ani neškrtla, třemi body se blýskl Roman Červenka.

ŽIVĚ: Litvínov – Vítkovice

Hradec rozhodl již v úvodní třetině

Hokejisté Hradce Králové si po výhře 4:1 nad Českými Budějovicemi připsali doma čtvrtou výhru v řadě. Východočeši rozhodli utkání již v první třetině, ve které si vypracovali třígólový náskok. Motor tak vyšel bodově naprázdno i v pátém zápase na kluzištích soupeřů v sezoně.

Mountfield Hradec Králové – Banes Motor České Budějovice 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Batna (Mudrák), 7. Šťastný (R. Pavlík, Miškář), 19. Pour, 59. R. Pavlík (Štohanzl) – 54. Kašlík. Rozhodčí: Kika, Pilný – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:5, navíc Tamáši – Toman oba 5 minut. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3737.

Kladno uťalo vítěznou sérii Hanáků

Také kladenští Rytíři dokázali popáté na domácím stadionu uspět. Olomouc porazili díky dvěma gólům Richarda Jarůška 7:3 a ukončili tak jejich třízápasovou neporazitelnost. Potřetí v sezoně bodoval Jaromír Jágr, Hanákům nepomohly ani dvě asistence obránce Marka Korenčíka.

Rytíři Kladno – HC Olomouc 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Pietroniro (O. Bláha), 9. Jarůšek (S. Redlich), 20. Hanousek (O. Bláha, P. Straka), 25. Jarůšek (Melka, Jágr), 32. P. Straka, 58. Smoleňák (Ticháček), 60. Pytlík (M. Procházka) – 9. Plášek (Korenčík, Fridrich), 29. Orsava (Korenčík, A. Rutar), 58. Kusko (Kohout). Rozhodčí: Barek, Květoň – Ondráček, Thuma. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3461.

Tygři měli naději, Spartu ale zachránil Horák

Hokejisté Sparty porazili Liberec 3:2 až v prodloužení. Vítězný gól dal před nejvyšší návštěvou dosavadního průběhu sezony (11 756 diváků) v čase 63:12 útočník Roman Horák. Všechny branky v základní hrací době padly v přesilovkách. Pražané zdolali Severočechy včetně jarního play-off poosmé v řadě. Sparta vyhrála potřetí za sebou, Bílí Tygři si připsali třetí prohru po sobě.

HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Hyka (Řepík), 39. Chlapík (Kemiläinen, Hyka), 64. R. Horák (Chlapík) – 30. Faško-Rudáš (Flynn, A. Musil), 54. J. Vlach (M. Ivan). Rozhodčí: Pražák, Sýkora – J. Svoboda, Dědek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Diváci: 11.756.

Vary díky Grígerovi zdolaly mistra

Cenný lup si z Třince odváží hokejisté Karlových Varů. Energie i díky dvěma brankám slovenského útočníka Dávida Grígera vyhrála nad mistrem 4:2 a počtvrté za sebou tak bere tři body. Naopak Oceláři na své půdě poprvé v nové sezoně nebodovali.

HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Kurovský (Cienciala, Mrtka), 49. Cienciala (Daňo, Kundrátek) – 26. Šír (Plutnar, Koffer), 40. Gríger (Jaks, Jiskra), 49. Gríger (Jiskra), 60. O. Beránek (Gríger). Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 4813.

Litvínov doplatil na druhou třetinu

Hokejisté Litvínova prohráli s Vítkovicemi 1:4 a zaznamenali čtvrtou prohru v řadě. Hosté rozhodli o svém vítězství třemi brankami ve druhé třetině a po porážce v Brně vyhráli poprvé po přestávce, která byla způsobená rozsáhlou virózou v týmu.

HC Verva Litvínov – HC Vítkovice Ridera 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. D. Kaše (Čajkovič, Sandberg) – 24. Mikuš (Yetman, Nellis), 35. Kalus (P. Zdráhal, Barinka), 39. Bambula (Hladonik, Roberts Bukarts), 48. Abdul (Yetman, Nellis). Rozhodčí: Šindel, Zeliska – Frodl, Hynek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 4111.

Dynamo poslední Plzeň nenechalo ani nadechnout

V čele extraligy tak s Litvínovem srovnaly krok Pardubice, které s Plzní nezaváhaly a mají stejně bodů a shodné skóre. Dvěma góly a asistencí se na výhře Dynama 5:0 podílel Jiří Smejkal, tři body nasbíral i Roman Červenka. První čisté konto v sezoně udržel Roman Will. Poslední Plzeň prohrála popáté v řadě.

HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 26. Červenka z trest. střílení, 29. Herčík (T. Dvořák, Červenka), 55. Smejkal (Kaut, Čerešňák), 59. Smejkal (Radil, Červenka), 60. Mandát (Smejkal). Rozhodčí: Šír, Ondráček – Klouček, Štěpánek. Vyloučení: 2:7, navíc Lichtag – Pitule 5 minut. Využití: 1:0. Diváci: 9169.