SOUHRN 37. KOLA: Pardubice po vyhazovu Varadi udolaly Karlovy Vary, výhru Třince režíroval Růžička

Pardubice v prvním utkání po odchodu trenéra Václava Varadi prohrávaly v Karlových Varech už 0:3, po obratu ale zvítězily 4:3 v prodloužení. Stejným výsledkem přehrál také Třinec hokejisty Českých Budějovic, u všech branek vítězů byl nejproduktivnější hráč extraligy Martin Růžička. Sparta ztratila dvoubrankový náskok v Hradci Králové, nakonec ale zvítězila v nájezdech a udržela první místo v tabulce. Liberec otočil zápas s Olomoucí z 0:2 na 5:2. Kometa rozstřílela Vítkovice 7:1 a naplno bodovala počtvrté za sebou. Mladá Boleslav podlehla doma v nájezdech Plzni, přesto získala další bod náskoku na Kladno. Rytíři prohráli v Litvínově 3:4.

Hokejisté Pardubic
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Karlovy Vary – Pardubice 3:4 PP

Dynamo při extraligové premiéře Marka Zadiny v roli hlavního kouče uspělo a protáhlo vítěznou sérii na pět utkání. Pardubice ještě na začátku 47. minuty prohrávaly v Karlových Varech 0:3, přesto nakonec vyhrály 4:3 v prodloužení. V čase 63:43 rozhodl v přesilovce Martin Kaut. Karlovy Vary prohrály počtvrté za sebou, po třech zápasech s nulou si připsaly alespoň bod.

Energie Karlovy Vary – Dynamo Pardubice 3:4 v prodloužení (2:0, 0:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Hladonik (O. Beránek, Plutnar), 19. T. Rachůnek (D. Mikyska), 42. Jiskra (T. Rachůnek, Kangasniemi) – 47. Košťálek (A. Musil, Poulíček), 51. Paulovič (T. Dvořák, Hyka), 55. T. Dvořák, 64. M. Kaut (L. Sedlák). Rozhodčí: Hradil, Cabák – Gerát, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 3177.

Hradec Králové – Sparta 2:3 SN

Pražané se díky osmé venkovní výhře za sebou drží na prvním místě o bod před Pardubicemi. Hradec sice ve třetí třetině smazal ztrátu 0:2, ale musel strávit čtvrtou porážku za sebou. Potřetí za sebou to bylo až v nastavení. Ve prospěch Sparty rozhodl v rozstřelu Pavel Kousal.

Hradec Králové – Sparta Praha 2:3 po nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 43. Okuliar (Estephan, Pláněk), 54. Okuliar (Miškář, Blain) – 19. Konečný (Moravčík), 34. Němeček (R. Horák, Chlapík), rozhodující nájezd P. Kousal. Rozhodčí: Hribik, T. Veselý – Zíka, Bohuněk. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4497.

Třinec – České Budějovice 4:3 PP

Duel v Třinci rozhodl Martin Růžička, který navíc asistoval ve druhé třetině u všech tří gólů v přesilových hrách při obratu z 0:2. Za České Budějovice dvakrát skóroval Adam Kubík, který vstřelil druhý gól týmu a ve 48. minutě vyrovnal na 3:3. V sestavě Třince scházel slovenský útočník Richard Pánik, který byl měl zamířit do Pardubic výměnou za forvarda Davida Ciencialu.

Oceláři Třinec – Motor České Budějovice 4:3 v prodloužení (0:2, 3:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 26. A. Nestrašil (M. Růžička), 34. D. Voženílek (J. Jeřábek, M. Růžička), 35. Miloš Roman (D. Voženílek, M. Růžička), 61. M. Růžička (D. Voženílek, Smith) – 4. Kachyňa (M. Toman), 15. Kubík (Pýcha, Hovorka), 48. Kubík (Ordoš). Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváci: 4296.

Liberec – Olomouc 5:2

Bílí Tygři tak po dvou porážkách za sebou opět naplno bodovali a v tabulce si upevnili páté místo. Naopak Hanáci nedokázali navázat na domácí výhry s Hradcem Králové a Karlovými Vary a venku prohráli šestý z posledních sedmi zápasů. Olomoučtí měli vynikající nástup do utkání a už po 54 vteřinách hry vedli 2:0, ale přesto zápas ztratili.

Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Filippi (Melancon), 27. Faško-Rudáš (Rychlovský, Filippi), 34. Flynn (Hawryluk), 42. A. Najman (Melancon), 54. J. Vlach (Bulíř, T. Galvas) – 1. Navrátil (Anděl, Ondrušek), 1. Sirota. Rozhodčí: Jiří Ondráček II, Květoň – Kajínek, Jiří Ondráček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4566.

Brno – Vítkovice 7:1

Základ vysoké výhry 7:1 položilo Brno čtyřmi brankami ve druhé třetině, dva góly a jednu asistenci si připsal Jakub Flek, bilanci 1+2 měl obránce Jan Ščotka. Kometa se posunula v tabulce na šestou příčku. Vítkovicím, které prohrály třetí ze čtyř posledních duelů, patří stále dvanáctá pozice.

Kometa Brno – HC Vítkovice 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. K. Pospíšil (Ščotka, Osburn), 23. Ekrt (Kratochvíl, Ďaloga), 28. Ščotka (Flek, Cingel), 31. Flek (Ščotka), 34. Osburn (K. Pospíšil, Moses), 42. Kohout (Moses, L. Kaňák), 44. Flek (Ďaloga, Zaťovič) – 41. Raskob (Lakatoš, Chlán). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 7049.

Litvínov – Rytíři Kladno 4:3

Chemici zabrali po dvou prohrách, dvěma góly k tomu přispěl Nicolas Hlava, který zamířil na sever Čech předloni právě z Kladna. Rytíři si připsali sedmou porážku za sebou a ztrácí na třináctou Mladou Boleslav už dva body, mají však tři zápasy k dobru. Utkání mělo podtitul Zápas pro legendy, domácí během něj ocenili na tři desítky hráčů s deseti a více sezonami za Litvínov.

HC Litvínov – Rytíři Kladno 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Abdul (T. Urban, D. Kaše), 20. Hlava (D. Kaše, Jaks), 37. Koblasa (Abdul), 50. Hlava (D. Kaše, O. Kaše) – 29. Tralmaks (Ticháček), 40. Ticháček (Melka), 52. Melka (M. Procházka). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík – Špůr, Šimánek. Vyloučení: 5:4, navíc Havelka - Nemčík oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 5324.

Mladá Boleslav – HC Plzeň 1:2 SN

Indiáni vybojovali v Mladé Boleslavi třetí vítězství z posledních čtyř utkání. Vítěznou branku v nájezdech dal Jakub Šiler. Bruslařský klub bodoval popáté za sebou, pokaždé to bylo v nastavení a potřetí z toho prohrál. Přesto unikl poslednímu Kladnu na rozdíl dvou bodů.

BK Mladá Boleslav – HC Plzeň 1:2 po nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Fořt (Pyrochta, Skalický) – 14. Zámorský (Lev), rozhodující nájezd Šiler. Rozhodčí: Šír, Úlehla – Hynek, Axman. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 2789.