Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Zaťovič dal hattrick a řekl: Teď skočíme na pivko a jdeme dál, nic nekončí

Střelců má hokejová Kometa v zásobě hodně. To ukázala čtvrtfinálová série s Hradcem Králové jasně. Na východě Čech dal hattrick Orsava, pak dvakrát zářil Mueller a tečku za sérií udělal v sobotu večer před brněnským publikem třemi trefami Martin Zaťovič.

Martin Zaťovič
zdroj: Letní olympijské hry autor: Paprskář Pavel

Na led se po jeho hattricku sneslo množství čepic. "Mám je v kabině, všechny je podepíšu a poctivě vrátím majitelům," slíbil střelec. "Teď asi skočíme na pivko," těšil se na odměnu za rychlé vyřazení Hradce, které přinese týmu čas na rehabilitaci a trénink před semifinálovou sérií. A večer i čas na malé rozptýlení.    

Svůj osobní úspěch a tři góly v Pavelkově síti však nechtěl český reprezentant povyšovat nad úspěch týmu. "Z tohoto pohledu mě hattrick ani tak nezajímá," řekl. "Jdeme dál, nic pro nás nekončí," dodal.    

Podle něj byla série s Hradcem velmi těžká. "Všichni ví, co hrajeme, mohl se na nás připravit každý, i Hradec. Ale pak řekli, že jsme staří. No tak jsme, ale bylo to 4:0," usmál se a vrátil tak slovní výpad Radka Smoleňáka na hradeckou stranu.   

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy hráčů a trenérů na sérii čtvrtfinále play-off Brno - Hradec Králové

V sobotu podle něj rozhodla třetí třetina, kdy byla Kometa lepší a projevila větší hlad po ukončení série už po čtyřech zápasech. "Měli jsme na ně, prostě jsme si to pohlídali. Máme vytyčený cíl a jdeme za ním. Tady to fakt není o jednotlivcích, ale o celém kolektivu. Nikdo si nedovolí nic podcenit, a kdyby náhodou jo, tak by to schytal. Táhneme prostě za jeden provaz," pochválil celý tým.  

"Trenéři nám samozřejmě řeknou, co máme hrát, ale my si pak ještě s hráči povíme svoje, co bude, jak budeme napadat, co zavřít. Jsme dost zkušení a víme, oč jde. Marek vzadu pěkně zavře bránu a my mu v tom pěkně pomáháme," uvedl Zaťovič.   

Po nijak přesvědčivé základní části Kometa hraje maximálně účelný hokej, plný obětavosti a nasazení. "Jestli zrajeme jako víno? Kéž by. Ale to se pozná až později. Teď ještě není důvod k nějakému velkému juchání. Je to první kolo play-off," naznačil, že je brněnský celek teprve na začátku cesty.     

"Na začátku sezony nám nikdo moc nevěřil, objevovaly se všude nějaký pochybnosti. My jsme je teď smetli ze stolu a jdeme dál a doufám, že to dotáhneme daleko," prohlásil Zaťovič. 


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy