Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Záhada mobilu vyřešena. Telefon jsem s sebou na led rozhodně nebral vědomě, kál se Hruška

Duel 48. kola mezi Plzní a Vítkovicemi narušil nečekaný incident. Ostravskému útočníkovi Janu Hruškovi při hře vypadl z kalhot mobilní telefon na led a zápas musel být přerušen. Vítkovický hráč po utkání přiznal, že do výstroje mu zapadl o přestávce nešťastnou náhodou. Zástupci klubu zároveň oznámili, že pětatřicetiletý forvard za to dostane pokutu, neboť porušil interní disciplinární řád.

Jan Hruška z Vítkovic
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Celý tenhle incident mě mrzí. Mobilní telefon jsem s sebou na led rozhodně nebral vědomě, rozhodně na něj nemám na kalhotách nějakou kapsu nebo něco podobného. Zapadl mi do výstroje nešťastnou náhodou o přestávce, já si toho nevšiml a nevědomky jsem s ním ve výstroji odešel na led," uvedl Hruška.

Rozhodčí Pavel Hodek hru kvůli mobilu na ledové ploše přerušil ve 22. minutě. Hruškovi tak zřejmě vypadl hned při prvním střídání ve druhé třetině. "Naštěstí na něj nikdo nenajel a nezranil se o něj," oddechl si Hruška, jehož určitě potěšila i skutečnost, že se přístroj při pádu nerozbil.

Podívejte se na incident v sestřihu utkání:

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Plzeň - Vítkovice

Vedení Vítkovic se za nezvyklý moment, který se stal hitem sociálních sítí, omluvilo fanouškům i partnerům klubu. "Došlo k nešťastné náhodě, která se ale přihodit jednoznačně neměla. I v našem interním disciplinárním řádu je, že mobilní telefon do kabiny během zápasu či tréninku nepatří. Samozřejmě s ohledem na to je absolutně nepřípustné, aby hráč měl mobilní telefon u sebe ve výstroji přímo na ledě," uvedl sportovní ředitel Roman Šimíček.

Doplnil, že Hruška dostal blíže nespecifikovanou pokutu. "Věřím, že to bude výstrahou i pro ostatní," podotkl Šimíček.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy