Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Žádné odkládání. Vítkovice s žádostí o přesun neuspěly, důvodem je program i nesouhlas Olomouce

Žádost hokejistů Vítkovic o odložení zápasů předkola play-off proti Olomouci z důvodů zdravotních problémů většiny hráčů kádru dopadla neúpěšně. Vedení extraligy ji zamítlo, a série tak pokračuje za nerozhodného stavu 1:1 dnes a v úterý na Hané. Nejvážnější byla situace u brankářské jedničky Aleše Stezky, který byl hospitalizován.

Zklamaní hokejisté Vítkovic
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Zástupci Vítkovic o posunutí utkání požádali v neděli, Český svaz ledního hokeje (ČSLH) zamítavé rozhodnutí zveřejnil dnes ráno. "Jako důvod uvedl především napjatý rozpis předkola s nejvýše jednodenními přestávkami mezi zápasy a skutečnost, že v případě pětizápasové série by musela být poslední tři utkání sehrána ve třech po sobě následujících dnech," uvedl svaz.

Ostravané neuspěli i proto, že s jejich návrhem nesouhlasila Olomouc. "Schválení žádosti by připadalo v úvahu pouze v případě souhlasu soupeře, který by byl dokladem toho, že obě mužstva jsou s takovým postupem včetně souvisejících rizik srozuměna," doplnil ředitel extraligy Josef Řezníček.

Podle původního rozpisu předkola, který tak platí dál, série pokračuje dnes a v úterý, případný rozhodující pátý zápas by se hrál ve čtvrtek. V sobotu jsou na programu již úvodní duely čtvrtfinále, do kterých může vítěz této série zasáhnout.

Představitelé Vítkovic se rozhodli požádat o posunutí rozpisu zápasů předkola proto, že hráče trápí viróza. V neděli na tréninku byli pouze dva hokejisté a dva trenéři. "Mužstvo je v úplně dezolátním stavu. Někteří opravdu doslova nemohli vstát z postele. Vysoké horečky, 39 až 40 stupňů. Nechci být jmenovitě konkrétní, ale jednoho hráče musela odvézt záchranka," řekl v neděli klubovému webu sportovní ředitel a asistent trenéra Roman Šimíček.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články