Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Nizozemsko

Záchrana extraligy je pro mě víc než titul, oddechl si Rolinek

Gólem do prázdné brány potvrdil záchranu Pardubic a klubu pomohl jako už poněkolikáté v poslední době. Tomáš Rolinek byl u další úspěšné mise pro setrvání Dynama v extralize. V 52. kole se mohl radovat po výhře nad Kometou 2:0, po které se mohou Východočeši těšit z účasti mezi elitou i pro příští sezonu.

Tomáš Rolinek
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

"Je to víc než titul," řekl Rolinek po zápase. Pardubice mohly při prohře a dvoubodové výhře Kladna v Litvínově teoreticky sestoupit, čtyřicetiletý útočník si ale průběžný výsledek ze severu Čech nezjišťoval. "Nesledoval jsem o přestávkách, jak hrají. Nechtěl jsem to vědět, protože jsem věřil v sílu tohoto mužstva," uvedl Rolinek.

Východočeši navíc v Brně od konce první třetiny vedli a měli zápas pod kontrolou. "Byla v nás obrovská síla, pramenila z posledních utkání. Klobouk dolů, jak se tento mančaft dokázal vzchopit, jak bojoval a dřel. Záchrana extraligy je víc než titul, pro mě určitě," řekl mistr světa z roku 2010.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Brno – Pardubice

Rolinek po dvou extraligových kolech v září z Pardubic po sporech odešel do druholigového Vrchlabí a už nevěřil, že se v této sezoně vrátí. Nicméně v lednu byl povolán zpět. "Shodou okolností se to nějak povedlo a já jsem hrozně rád. Už při návratu jsem byl strašně šťastný, že se můžu vrátit do Pardubic. Věřil jsem, že tento tým má na záchranu," řekl.

Dynamo se zachránilo, ale Rolinek nechtěl přisuzovat roli spasitele sobě, byť trenéři jeho přínos pro tým chválili. "Povedly se nákupy, přišel Michal Vondrka, díky němu jsme spoustu zápasů dokázali vyhrát. Na něj se nabalil celý tým a vyšlo to," řekl útočník.

I přes spoustu zkušeností ale vstupoval Rolinek v lednu podruhé do pardubické řeky s mírnými obavami. "Čtyři měsíce jsem nehrál extraligu, měl jsem z toho obavy, ale věřil jsem, že můžu pomoct. A snad to pomohlo," uvedl Rolinek.

Co bude dál s ním i pardubickým hokejem, nechtěl Rolinek pár minut po vybojované záchraně říkat. "Teď jsem strašně rád, že jsme to zachránili, bodové manko bylo v sezoně velké. Pro nás byl teď každý zápas těžký, hlavně psychicky. Stres byl velký," přiznal a znovu vyzdvihl pozitivní motivaci celého kolektivu.

I přes jeho srovnání, že záchrana je víc než titul, neočekává vítání na náměstích. "Po titulu víte, že příští rok hrajete extraligu znova. Ale kdyby se sestoupilo, tak je další osud nejistý. Proto říkám, že je to pro mě vrchol mé extraligové kariéry. A jestli budu pokračovat? Nevím, fakt ne. Teď pojedu do lázní zrelaxovat a uvidí se," dodal Rolinek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy