Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
I. kvalifikace na Velkou pardubickou

Z mé strany to nebylo ideální. Věřím, že se to otočí, řekl odhodlaně Kašík

Nepovedenou premiéru chce hodit za hlavu. Libor Kašík chytal po více než třech týdnech a úvodní duel v dresu Komety po návratu z KHL mu nevyšel podle představ. Vedle pěti inkasovaných branek musel přihlížet porážce na ledě Karlových Varů 4:5. Přesto doufá v lepší zítřky. O nápravu se Brňané pokusí v Litvínově v rámci 22. kola. Přímý přenos utkání Litvínov – Brno sledujte v rámci pořadu Buly hokej živě od 17:15 na programu ČT sport a na webu ctsport.cz.

Brankář Libor Kašík z Komety Brno v akci proti Karlovým Varům
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

"Hned po zápase se to hodnotí těžko. Dostal jsem pět gólů, což je hodně. Kluci hráli perfektně, dali čtyři góly a s tím bychom měli venku vyhrávat," řekl Kašík, jenž naposledy za Chabarovsk chytal 2. listopadu v Petrohradu.

"Mohlo to být tím, že jsem dlouho nechytal nebo proto, že jsem jen třikrát trénoval v nových betonech. Z mé strany to asi nebylo ideální, ale taky mi možná chybělo trošku štěstíčka. Párkrát se jim to odrazilo přímo na hůl. To jsou ale jen spekulace," pokrčil rameny.

Kašík inkasoval z první vážnější situace, když mu za záda prošla střela Tomáše Rachůnka. V první chvíli to přitom vypadalo, že má puk pod kontrolou. "Možná to vzniklo tím, že mám nové betony. Teď ale těžko hodnotit. Sám jsem byl překvapený, že to bylo v bráně," přiznal Kašík, jenž podobně smolně inkasoval i druhou branku. Myslel si, že má puk pod sebou, ale Petr Šenkeřík jej doklepl za čáru.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Karlovy Vary – Brno

Odchovanec Zlína, který mateřský klub opustil v létě, ale v KHL vydržel jen krátce, hned několikrát zopakoval, že je těžké něco hodnotit. "Věřím, že se to otočí a s takovým týmem, jaký máme, budeme vyhrávat. Dál to může být snad už jen lepší. Prohráli jsme potřetí, ale já negativně nemyslím," řekl Kašík, který po příchodu z Ruska věřil, že nastoupí dříve. Jeho přestup se však legislativně dlouho řešil.

Trenér Komety Kamil Pokorný nechtěl Kašíkův výkon moc hodnotit, klíčový byl podle něj výkon celého týmu. "My jsme mu směrem dozadu moc nepomohli. Dostali jsme dva góly ze samostatných nájezdů, pak z přečíslení pět na dva. Pak je složité to hodnotit. Pokud chceme, aby gólman vynikal, tak je potřeba, aby mu pomohl celý mančaft. A to se nestalo," řekl Pokorný.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy