Následuje
Hory horem pádem

Z Kodaně rovnou do Montrealu. Moravčík se Skleničkou míří do NHL

Po premiérové účasti na mistrovství světa v Dánsku si plzeňští obránci Michal Moravčík s Davidem Skleničkou vysloužili kontrakt v Montrealu. Následují tak cestu bývalého spoluhráče Jakuba Jeřábka, který se přidal ke Canadiens po loňské sezoně, ale nyní už působí ve Washingtonu. Kádr Plzně tak doznává po úspěšném ročníku dalších odchodů.

Michal Moravčík (uprostřed) s Davidem Skleničkou (vpravo)
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Kluci dostali zajímavou nabídku a po zvážení ji oba přijali. Pro nás je to samozřejmě velká ztráta, nicméně už pracujeme na jejich nahrazení. Oběma přejeme hodně štěstí," uvedl sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.

Jedenadvacetiletý Sklenička odehrál za Plzeň tři extraligové sezony a postupně se vypracoval v oporu indiánů. V minulém ročníku poprvé debutoval v seniorské reprezentaci a letos se probojoval i do konečné nominace na mistrovství světa. Na šampionátu v Dánsku nastoupil do všech osmi zápasů národního týmu.

O dva roky starší Moravčík je odchovancem Plzně. Dres seniorského mužstva poprvé oblékl v mistrovské sezoně 2012/13, výrazněji se však do kádru prosadil až o dva roky později. V reprezentaci debutoval až v přípravě na letošní šampionát a stejně jako Sklenička poté na turnaji odehrál všechna utkání.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy