Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Will po postupu: Všechny střely můžou skončit gólem, každý zákrok je klíčový

Za necelých 65 minut hry pátého čtvrtfinále play-off extraligy proti Mladé Boleslavi měl při jediném inkasovaném gólu 19 úspěšných zákroků. Jeden grif brankáře libereckých hokejistů Romana Willa ovšem vyčníval nade všemi. V 57. minutě vychytal zkušeného útočníka Středočechů Jakuba Klepiše. A nebýt toho, dost možná se místo vyřazení hostů pokračovalo v pátek na jejich ledě.

Roman Will
zdroj: ČTK

Klepišova šance přišla v době, kdy už by nezbývalo příliš času na odpověď. A čtyřiatřicetiletý mistr světa z roku 2010 při ní měl nabito v ideální pozici pro zakončení. Jenže Will uchránil domácí mužstvo od pohromy.

"Klíčový je ale každý zákrok, protože každá střela může skončit gólem. Já jsem tam od toho, abych těch úspěšných zákroků udělal co nejvíce a pomáhal týmu vyhrát. To je moje práce. Nekoukám na to, zda byl nějaký konkrétní zákrok klíčový, nebo nebyl. Vyhráli jsme a to je jediné, co mě zajímá," řekl Will.

Místy se hrálo jen na opačné straně kluziště, a proto nebylo pro šestadvacetiletého gólmana úplně snadné udržet se v provozní teplotě. "Tak to prostě u nás je. Hrajeme velmi útočný hokej, a když do toho opravdu kopneme, tak hrajeme výborně a nebojím se říct, že v některých pasážích dominujeme. Tohle je moje práce. Musím být připravený na ten zákrok, co může přijít v první i poslední minutě zápasu, ale taky třeba v jeho polovině," zdůraznil Will.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih 5. čtvrtfinále play-off Liberec – Mladá Boleslav

"Každá střela, každý odraz, každé střídání mohou ovlivnit celý zápas. Myslím, že nikdo nemohl čekat nic jiného, než že to dneska bude velmi vyrovnaný zápas a boj o každý metr ledu. Já jsem rád, že jsme těmi šťastnějšími my," pochvaloval si Will.

Ocenil, jak výborným soupeřem Mladá Boleslav byla. "Hráli jako tým a celkově to byla super série. Výsledek je jedno, hlavní je, že jsme vyhráli a postoupili," zdůraznil.

"Nikdo nemohl čekat, že to bude lehká série. Boleslav je výborný mančaft, mají tam trenéry, kteří přišli až v sezoně, a je vidět, že hrají dobrý hokej. Mají tam dobré hráče i dobré gólmany, nikdo si nemohl myslet, že je přejedeme v suchém triku. Chci jim pogratulovat za celou tu sérii, hráli výborně," vzkázal Will.

Přání ohledně dalšího soupeře nemá. Rozhodne se mezi Brnem a Olomoucí, a to podle výsledku série Plzně s Hanáky, v níž Škoda vede 3:2. "U nás v šatně o tom nepadlo jediné slovo, kdo by s kým chtěl hrát. Stejně to neovlivníme. Mnohem důležitější je soustředit se na věci, které ovlivnit můžeme. Takže soupeře neřešíme," prohlásil Will.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy