Následuje
SP Česko

Výtisk pokořil metu tisíce zápasů. Už to tady doma asi dohraju, řekl

Vítkovický obránce Jan Výtisk odehrál ve 48. kole hokejové extraligy proti Karlovým Varům svůj 1000. zápas v domácí nejvyšší soutěži. Sedmatřicetiletý hráč na pomyslnou hranici dosáhl jako sedmnáctý hráč v historii.

Jan Výtisk odehrál tisíc zápasů v extralize
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

"Pro mě to je velké číslo a zadostiučinění celé kariéry, že mám něco za sebou. Moc si toho vážím, moc hráčů tisícovku nemá, ale je to i tím, že jsem nikdy nebyl venku, pořád doma a už to tady asi dohraju. Snad ještě nějaké zápasy přidám," řekl Výtisk.    

Vítkovický odchovanec v extralize vystřídal i dresy Sparty, Karlových Varů, Plzně, Třince a Liberce. Během tisícovky duelů nasbíral 138 bodů za 40 branek a 98 asistencí.    

Výtisk má kompletní sbírku medailí. Triumf oslavil před třemi roky s Libercem, stříbro získal v roce 2002 s Vítkovicemi a bronz o rok dříve rovněž s mateřským klubem a i v roce 2004 se Spartou.    

Do Vítkovic se vrátil po zisku zlata s Libercem po 13 letech a jejich dres bude hájit i v příštích dvou sezonách, protože před měsícem prodloužil s ostravským klubem smlouvu. V české reprezentaci sehrál Výtisk čtyři zápasy v sezoně 2006/07.    

Výtisk je druhým hráčem, který v této sezoně na magickou tisícovku dosáhl. Před třemi týdny se to povedlo litvínovskému útočníkovi Michalu Trávníčkovi. Z dalších kandidátů je nyní nejblíže k této metě útočník Marek Tomica z Chomutova, který odehrál 993 zápasů.    

Rekordmanem je s 1250 starty obránce Petr Kadlec, který po minulé sezoně po konci smlouvy v Plzni ukončil kariéru.

Sestřih a ohlasy utkání Vítkovice – Karlovy Vary


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy