Ostrava - Jihlava

Vítkovice přetlačily v důležitém zápase Litvínov a prodloužily jeho výsledkovou mizérii

Před utkáním 37. extraligového kola byl mezi oběma týmy jednobodový rozdíl, po zápase v Ostravě už ale Vítkovice odskočily Litvínovu do čtyřbodového trháku. Cennou výhru 5:3 řídili zejména Alexandre Mallet a Rastislav Dej, prvně jmenovaný vstřelil dvě branky a jeho spoluhráč přidal gól a nahrávku. Severočeši padli pošesté za sebou, naopak Vítkovice přerušily třízápasové čekání na úspěch.

Michal Trávníček z Litvínova před vítkovickou brankou
zdroj: ČTK autor: Pryček Vladimír

"Naše další tříbodové vítězství, které jsme tolik potřebovali, se nerodilo lehce. Od začátku to byl z naší strany velmi špatný výkon. Byli jsme pod tlakem, soupeř měl řadu příležitostí a na skóre to mohlo vypadat úplně jinak," uvedl vítkovický trenér Mojmír Trličík.

"Rozhodla první třetina, kdy jsme sice dostali soupeře pod tlak a vytvořili jsme si šance, jenže jsme je neproměnili. Navíc jsme udělali dvě chyby, které domácí potrestali," litoval Jindřich Kotrla, asistent trenéra Litvínova.

V úvodní třetině přitom byli aktivnější hosté, kteří výrazně přestříleli domácí celek v poměru 18:8. Jenže do vedení šly Vítkovice. Po necelých deseti minutách si Mallet ze vzduchu rukavicí sklepl puk a prudkou střelou prostřelil Januse. Krátce nato Severočeši srovnali, v přesilovce si vytvořili zámek a po přihrávce Kašpara doklepl puk do poloprázdné vítkovické klece Mikúš.

Sestřih a ohlasy utkání Vítkovice – Litvínov

Následně domácí gólman Svoboda vychytal únik Hübla, pak si Ostravané vzali vedení zpátky. Tentokrát sice Veselý nezakončil rychlé přečíslení podle představ, odražený puk ovšem pohotově napálil Dej a Janus nestihl reagovat. Ve druhé třetině se obraz hry změnil, aktivnější byl vítkovický tým, paradoxně ale Severočeši podruhé vyrovnali.

V polovině druhé části tečoval Ščotkovu střelu za záda Svobody Kašpar. Rozhodčí pak na videu zkoumali, zda litvínovský útočník nezasáhl puk vysokou holí, platnost branky ale potvrdili. Vítkovičtí si poté pomohli přesilovkou, v níž díky povedené teči poprvé před domácími fanoušky skóroval Indrák. Uběhlo jen 94 sekund a ostravský celek šel do dvoubrankového trháku po druhé trefě Malleta.

Do závěrečné dvacetiminutovky poslal Litvínov do branky Honzíka a v 54. minutě se dočkal kontaktní branky, kterou zařídil po krátkém obléhání domácí klece Jánošík. Severočeši vrhli všechny síly do útoku, zkusili to i bez brankáře, jenže místo vyrovnání inkasovali pátý gól. Výhru Vítkovic pojistil v čase 57:26 Roman. Ostravané tak zažili vítězný návrat na domácí stadion, kde se představili po sedmi duelech venku.

37. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Mallet (Štencel), 15. Dej (R. Veselý, Trška), 37. Indrák (Štencel, Dej), 38. Mallet (R. Veselý), 58. O. Roman (Lakatoš, Trška) - 14. J. Mikúš (L. Kašpar, T. Pavelka), 31. L. Kašpar (Ščotka, Trávníček), 54. Jánošík (Kubát). Rozhodčí: Pešina, Kubičík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 5335.

Vítkovice: M. Svoboda - Trška, Výtisk, Gregorc, Štencel, R. Černý, L. Kovář, Kvasnička - Lakatoš, O. Roman, Roberts Bukarts - Indrák, Š. Stránský, Schleiss - Mallet, R. Veselý, Dej - Razgals, Werbik, T. Kubalík. Trenér: Trličík.

Litvínov: Janus (41. Honzík) - L. Doudera, Jánošík, Kudla, T. Pavelka, J. Říha, Ščotka, Kubát - Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš - L. Kašpar, M. Hanzl, Jarůšek - Válek, Gerhát, Zygmunt - Jurčík, J. Mikúš, Trávníček. Trenér: Kýhos.