Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maďarsko - Chorvatsko

Vincour si užíval hattrick: Pro mě jako pro nestřelce je každý gól hezký

Byl to koncert na ledě. Tomáš Vincour si zpříjemnil nadcházející narozeninový čas. Dva dny před svým životním jubileem třemi góly přispěl k demolici kladenských Rytířů 8:1 a do svých osobních statistik si připsal první hattrick.

Tomáš Vincour oslavil v duelu s Kladnem hattrick
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"Je to skvělý pocit. Já nejsem žádný velký střelec a jsem moc rád, že se mi aspoň jednou v kariéře povedlo dát hattrick," prohlásil po svém životním zápase Vincour.

Po reprezentační přestávce se přesunul v Brně do druhé útočné formace vedle zkušeného Tomáše Marcinka a mladého Jakuba Kose. Tato změna mu evidentně šla k duhu.

"Nějaká ta chemie tam mezi námi je, což se dnes projevilo, ale hlavně jsem rád, že jsme vyhráli. A ještě tak vysoko," řekl hráč, který odehrál 95 utkání v NHL v dresech Colorada a Dallasu.

Jeho nejhezčí trefou byl jeho první gól, kdy se zblízka opřel do letícího puku a baseballově ze vzduchu jej poslal do sítě. "Pro mě jako pro nestřelce je každý gól hezký, tento byl trochu se štěstím," přiznal mistr ligy z let 2017 a 2018 v dresu Brna.

Na hattrick dosáhl až necelé dvě minuty před koncem, kdy ho před brankou nezištně našel mladý Kos. "Byla to pěkná branka, musím mu poděkovat, stejně tak Marcimu. Prostě nám to sedí. Kosák je rychlý, my se snažíme být s Marcim zase více na puku, každý máme nějaké přednosti," zdůraznil Vincour ke spolupráci druhého útoku Komety.

V koutku duše na třetí trefu pomýšlel a slova o hattricku slyšel i na střídačce. "Nějaké narážky od kluků tam byly, tak jsem si říkal, že by to mohlo vyjít, cítil jsem se dobře i proto, že zápas sedl celé naší lajně," konstatoval Vincour.

Dobře věděl, že ho nemine příspěvek do týmové kasy. A hned dvojnásobný. Za hattrick a nedělní narozeniny. " Za narozeniny jsem už platil. To se dává do kasy dopředu. A za hattrick? To se jako pokladník rozhodnu sám, kolik to bude," usmál se hráč, který v reprezentaci odehrál 23 zápasů a dal pět gólů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články