Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Rallysprint 2020

Vincour nakonec za Kometu hrát nebude, zkusí štěstí v Coloradu

Brno – Hokejisty Komety Brno nečekaně opouští letní posila Tomáš Vincour. Třiadvacetiletý útočník dostal nabídku od Colorada a vrací se do NHL. Právě za denverský tým Vincour v zámořské soutěži naposledy hrál v sezoně 2012/13, v níž nastoupil v NHL ke dvěma utkáním. Předtím působil v Dallasu. Do Brna přišel před dvěma týdny po ročním angažmá v KHL v Kazani.

Tomáš Vincour v dresu Kazaně
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Za Kometu nastoupil v přípravě k šesti zápasům a dal čtyři góly. "Bude nám chybět jeho důraz před brankou. Je to škoda, protože jsme ho zařadili do první formace. Samozřejmě jsme věděli, že taková možnost existuje. Doufal jsem, že v Brně zůstane. Můžeme mu jen popřát hodně štěstí, aby se v novém klubu chytl," uvedl trenér Vladimír Kýhos.

"Je pro nás v uvozovkách lepší, když Tomáš odešel nyní, než kdybychom extraligu rozjeli a on odešel. Alespoň máme ještě čtrnáct dnů prostor udělat změnu, abychom se sehráli," konstatoval kouč Brna.

Rychlé jednání Colorada bylo překvapením i pro Vincoura. "Večer mi volal manažer Colorada, že by mě chtěli podepsat, a druhý den už posílali smlouvu. Abych se přiznal, vůbec jsem to nečekal. Moc se těším," řekl Vincour, který má v NHL bilanci 88 zápasů a sedm gólů a devět asistencí.

Mrzí ho, že nepomůže Kometě a neukáže se v sezoně brněnským fanouškům. "Jak se ke mně v Brně chovali, jak jsem se cítil a jací byli fanoušci, to bylo něco neskutečného. Teď mám před sebou obrovskou šanci se znova dostat do NHL. Prostě přišla v takovou chvíli a musel jsem ji přijmout," řekl brněnský rodák.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy