Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Víc než můj gól nás nastartoval zákrok na Kováře, přiznal Gulaš

Plzeň - Parádní obrat předvedla Plzeň v dnešním západočeském derby s Karlovými Vary. Zatímco ve čtvrtém kole na ledě soupeře otočila v průběhu zápasu skóre z 0:2 na 3:2, ale zápas přesto ztratila, dnes si nechala strhující obrat na samý závěr zápasu a stejnou ztrátu jako před měsícem dovedla k výhře 5:2. Velký podíl na obratu měl Milan Gulaš. "V takových zápasech nepadají extra krásné góly a my máme od trenéra za úkol střílet z každé pozice. Tak jsem to zkusil. Měl jsem na to dost prostoru, bek byl docela odstoupený a spadlo to tam," řekl.

Utkání Plzeň - Karlovy Vary
zdroj: ČTK autor: David Veis

Za klíčový pro celý vývoj však považoval zcela jiný okamžik, po němž přišel druhý gólový úder ze strany Karlových Varů. "Myslím, že tam byl jiný zlom - ten zákrok na 'Koviho', tam jsme se naštvali a začali hrát naši agresivní hru. Pak jsme k tomu dali i nějaké góly," připomněl Gulaš zákrok na Jana Kováře v obranném pásmu Energie, po němž přišel brzy gól hostů a sudí se ocitli pod palbou nemilosrdného plzeňského publika.

Šestadvacetiletý Gulaš byl ovšem rád, že svou trefou odčinil předešlá selhání v dnešním souboji, tak prestižním pro západočeský region. "Měl jsem tam tři, možná čtyři slibné šance. Je fakt, že jsem to měl v hlavě, určitě jsem z toho měl nějaký gól dát," zpytoval dodatečně svědomí. "Byl jsem vážně rád, že jsem se trefil, a tím to ze mě spadlo," dodal Gulaš, který si v utkání připsal navíc i jednu asistenci.

Pro Gulaše se jednalo o devátý přesný zásah sezony, což ho řadí k nejlepším kanonýrům extraligy. S vedoucím Martinem Růžičkou z Třince, jenž si připsal proti Vítkovicím už 21. trefu sezony, se však měřit neodvažuje. "To je Marťan, ten je úplně jinde," prohlásil s úsměvem Gulaš na adresu dosud jednoznačného krále střelců. "Já se ale snažím mít alespoň pět střel na zápas a věřím tomu, že to tam alespoň jednou spadne," uvedl Gulaš.

Ocenil i soupeře, který nakonec odjížděl hodně zklamaný. "Vary na nás přijely výborně připravené a skvěle to dvě třetiny plnily. Je ale těžké to vydržet celý zápas a odolávat tomu tlaku. Lukáš Mensator chytal celý zápas výborně, ale nevydržel to a pak mu to tam napadalo," konstatoval Gulaš.

Plzeňští prodloužili svoji bodovou šňůru už na 13 zápasů, jedenáct z nich přitom vyhráli. "Skvělá vizitka. Užívám si, že můžu v takovém mančaftu hrát. Nebavíme se o tom, ale jsem určitě rád, když se boduje v každém zápase," prohlásil Gulaš, který na západ Čech přišel před sezonou z Českých Budějovic.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy