Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Velké změny neplánují. Věříme, že Pleky zůstane a tři čtyři hráči přijdou, zní z Kladna

Po pěti letech zase vyjedou v září na led jako extraligový tým. Hokejisté Rytířů Kladno si zajistili v baráži s předstihem návrat do nejvyšší soutěže a už pomalu vzhlíží k nové sezoně. Celek kolem hvězd Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance dovedlo k postupu trenérské duo David Čermák a Jindřich Lidický, kteří se také těší na novou výzvu.

Trenéři Kladna David Čermák a Jindřich Lidický
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Kladenský barážový příběh nabídl až řekněme americký happy end. První dva duely Rytíři prohráli a bez vstřeleného gólu. Poté však přišla série pěti výher, včetně dvou s konkurentem Chomutovem a postup společně s Pardubicemi stvrdily čtyři branky Jágra v Českých Budějovicích dvě kola před koncem baráže.

Nyní čeká Kladno ještě dynamičtější a kvalitnější zápasy. "Ale ve vzájemných utkáních s týmy z extraligy až takový rozdíl nebyl. Sice jsme prohráli první dva zápasy, ovšem herně jsme nezaostávali. Neproměnili jsme zkrátka naše šance. Minimálně první zápas v Chomutově jsme měli vyhrát. I díky tomu výkonu jsem věřil, že baráž můžeme obrátit. A jak jsem sledoval Budějovice, podle mě doplatily pouze na to, že nebyly produktivní," řekl Čermák na adresu posledního týmu baráže.

Bojovníci Petr Vampola, Ladislav Zikmund, Tomáš Redlich, zkušená obrana či brankář Lukáš Cikánek. Tyto články kádru Kladna byly chváleny, jako rozdíloví se však ukázali dva hráči. Nejlepší střelec s deseti góly Jágr a nejproduktivnější hráč baráže se čtrnácti body Plekanec. 

Je nám líto, video expirovalo.
Pleky byl pro nás bonus a věříme, že zůstane, říkají trenéři Kladna

"Tomáš je výborný hráč s obrovskými zkušenostmi. V těžkých situacích dá přihrávku na hokejku a Jarda to dokáže proměnit. Oba byli důležitý faktor včetně našich bojovníků a gólmanů. Oni dva to ale překlopili v náš prospěch," ocenil druhý z trenérského dua Lidický.

Kladno zabralo, když potřebovalo. Díky Jágrovým zkušenostem. "Jaromír se lepšil každým zápasem. Naskočil pozdě, hrál až poslední čtyři zápasy základní části první ligy. Už v play-off na něm bylo vidět zlepšení. Zápasem v Budějovicích to vyvrcholilo," uvedl Čermák.

Jak se vůbec trénuje majitel a zároveň stežejní útočník? "Koučuje se sám. Hraje svůj hokej," smál se Lidický. "Věci spolu konzultujeme, jeho zkušenosti jsou bezedné. Spolupráce je fantastická a vychází z ní pozitivní věci," pokračoval sedmapadesátiletý Lidický.

Jágr vede tabulku střelců, ale Plekanec kromě produktivity vévodí i statistice nahrávačů s 13 asistencemi. "Pro nás byl Pleky takový bonus, protože jsme s ním nepočítali. Když se rozhodl, že se vrátí z Kanady a odehraje závěr sezony u nás, byli jsme rádi. Tím spíš jsme věřili, že se sezona může dotáhnout do úspěšného konce," povídal Čermák, jenž je zároveň sportovním manažer klubu.

Podaří se mu ve spolupráci s Jágrem udržet Plekance? "S Tomášem jsem se bavil po posledním domácím utkání. Ještě se nerozhodnul, ale pevně věřím, že nám v extralize pomůže," hlásil Čermák, který ještě dnes s týmem zakončí baráž duelem v Pardubicích.

"Kádr celkově moc nechceme měnit. Myslím, že zůstane skoro celý tým pohromadě. Chtěli bychom to doplnit maximálně o tři čtyři hráče. Vyhlédnuté je máme, ale s nikým jsme nejednali. Čekali jsme opravdu, až jak baráž dopadne. Podle nás by se s hráči ani nemělo jednat dřív, než jim končí smlouvy. Uvidíme, koho se nám povede přitáhnout," dodal Čermák.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy