Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP ve veslování 2024

Ve druhé třetině nás Kladno zatlačilo, ale dva rychlé góly rozhodly, řekl Řepík

Dal na 3:0 a definitivně poslal Kladno do kolen. Gól sparťanského útočníka Michala Řepíka ukončil kladenské myšlenky na bod z derby se hokejisty Sparty. Hosté díky svému kapitánovi zvýšili v době tlaku Rytířů na 3:0 a zápas, který končil boxerskými vložkami, nakonec ovládli na 7:1. Zůstávají na čele tabulky a neporažení.

Michal Řepík dává gól Kladnu
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

"Jsme za takový start rádi. Chtěli jsme ho, máme ho, je to příjemné, ale stojíme nohama na zemi," řekl Řepík po zápase. "Je začátek sezony, každý má sílu, hodně se bruslí. Nikde nás nic snadného nečeká, ale budeme chtít ve vítězné šňůře pokračovat co nejdéle," uvedl.

Ačkoli vítězství o šest gólů na ledě Kladna vypadá na první pohled jednoznačně, Sparta na chvíli vypadla z role. Při dvoubrankovém vedení čelila v úvodu druhé části hry náporu Rytířů.

"Měli jsme dobrou první třetinu, ale začátek druhé se nám vůbec nepovedl. Prvních deset minut byli Kladenští u nás ve třetině, my ztráceli puky ve středním pásmu, nehráli jsme dobře. Byli jsme rádi, že jsme nedostali gól," přiznal rodák z Vlašimi.

Právě jeho trefa, když se od mantinelu prosmýkl před branku a puk hodil přes Brízgalovu lapačku, tlak Kladna otupila. "Pak jsme přidali další dva rychlé góly, což rozhodlo," tvrdil čtyřiatřicetiletý útočník. "Ve třetí třetině to už nebyl hokej, jen se vylučovalo. Jsme rádi, že jsme vyhráli. V Kladně to pro Spartu není nikdy lehký zápas," podotkl.

Závěrečné šarvátky kapitán Sparty nechápal. Střídačku hostů po bitce s Filipem Chlapíkem provokoval Kanaďan Jacob Dotchin, pro kterého střetnutí skončilo předčasně. "Nelíbilo se mi, že vyskakuje po jednom z našich nejofenzivnějších hráčů a úplně zbytečně za jasného stavu. Tohle je podle mě přes čáru," zlobil se Řepík. "To je do nějaké nižší americké ligy, možná ani tam by si to nedovolil. Je to dobrý hráč, potřebují ho na ledě a on se takhle předvádí," řekl.

Řepíkovi v útoku chyběl zraněný centr Vladimír Sobotka, ve druhé formaci s Chlapíkem ho zastoupil Ondřej Najman. "Je dobrý hráč, dal krásný gól. Něco jsme si vytvořili na to, že jsme spolu hráli první ostrý zápas. Nebylo to špatné. Než se vrátí Sob, vydržíme takhle," dodal kapitán Sparty.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články