Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
VK Ostrava - VK Dukla Liberec

Varaďa po nevídané přestřelce: Možná to byl starý dobrý třinecký hokej, ale musíme zlepšit obranu

Sice výhra, ale s velkými nervy. Trenér Václav Varaďa po vítězné přestřelce 9:7 s Českými Budějovicemi pronesl, že takové večery už nechce zažívat. Hokejisté Třince prohrávali 0:3, 3:6, 5:7 a rozhodující gól dali v 55. minutě. Moc ale nechybělo, aby nováček srovnal na 8:8. Hostující Miroslav Holec trefil v závěru tyč.

Třinecký kouč Václav Varaďa
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

"Možná to byl starý dobrý třinecký hokej, ale nechceme se takhle prezentovat. Musíme zapracovat hlavně na obranné hře, která nebyla moc dobrá. Sedm inkasovaných branek doma je hodně. Kluci ale ve finále zabrali, ukázali spoustu charakteru a byli schopni vstřelit branky a překlopit zápas na naši stranu. Za nasazení, dotažení (z 0:3 a 3:6) tým oceňuji," uvedl třinecký trenér Václav Varaďa.

Oceláři inkasovali už podesáté za sebou první branku zápasu. "Mě to mrzí. Je super mít dobrý start a uklidnit se prvním gólem. Možná nám ale paradoxně ublížila přesilovka, kterou jsme hráli po dvaceti třiceti odehraných sekundách. Budějovice ji přežily a vstřelily nám gól. Teď je takové období, že se soupeř dostane do šance a nekompromisně ji promění, nebo má kliku, že se to odrazí zrovna k němu. Hráče nenabádáme, abychom soupeře nechali nabažit. Je to další věc, na které musíme zapracovat," pokračoval.

Jeho svěřenci prohrávali už v 15. minutě 0:3. "Začátek byl z naší strany špatný, inkasovali jsme v něm i dva góly (v oslabení) do prázdné branky. To týmu zpočátku utkání nepřidá. Prostě se to někdy stane, nehledal bych v tom víc. České Budějovice to sehrály velmi dobře, zatímco my jsme si tam počínali jak nějací dorostenci. I když dopředu to v první třetině nebylo špatné, ukázaly nám, jak lehce se dávají góly. Udělily nám lekci z produktivity. Stálo nás spoustu sil, abychom utkání zvrátili," vysvětlil.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Třinec – České Budějovice

Stejně rychle vstřelili na přelomu první a druhé třetiny tři góly i Třinečtí. "Když jsme vyrovnali (0:3 na 3:3), měli jsme spoustu šancí a cítili jsme, že máme zápas v naší režii. Během pár minut nám ale Budějky znovu odskočily na tři góly," kroutil hlavou kouč.

Oceláři od druhé třetiny přestříleli nováčka v poměru 32:14. Klíčový obrat předvedli během 47. až 54. minuty, kdy otočili z 5:7 na 8:7. Vítězný gól vstřelil Vladimír Dravecký, který při zranění Tomáše Kundrátka nastupoval ve třetí třetině na postu obránce. Slovenský útočník skóroval poprvé po čtyřech měsících.

"Jsem za něj hrozně rád, že dal branku. Tomáš Kundrátek nám odpadl, nevypadá to moc dobře. Podstoupí vyšetření, abychom zjistili, jak na tom je. Vlado se toho zhostil skvěle, měl tam ještě další příležitosti. Jeho čekání na gól bylo dlouhé a celá kabina mu to přála. Je symbolické, že dal vítězný gól," uzavřel.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy