Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IPPON

Valach: Nemáme proč mít hlavy dole. Doma musíme něco urvat

Liberec - Chomutov se ve druhém semifinále v Liberci nadechoval k dalšímu skvělému obratu, nakonec ale utkání, ve kterém stáhl manko 0:3 a poslal duel do prodloužení, ztratil, a v sérii tak prohrává 0:2 na zápasy. Piráti ale přesto předvedli opět bojovný výkon a podle obránce Juraje Valacha znovu dokázali, že se nikdy nevzdávají.

Juraj Valach z Chomutova
zdroj: ČTK autor: Černý Vít

"Opět jsme ukázali, že nevěšíme hlavy a neskládáme zbraně a vždycky bojujeme do konce. Ať série dopadne jakkoliv, tak si myslím, že jsme skvělý tým a je vidět, že když hrajeme spolu a bojujeme, tak se nám to většinou v zápase vrátí a výsledek dotáhneme nebo otočíme. Je to 0:2, mrzí to, ale co se dá dělat. Jdeme dál," řekl Valach.

Stíhací jízdu načal ve 37. minutě Michal Vondrka, ve třetí třetině se postarali o vyrovnání Valach a David Kämpf. "Víc jsme po nich chodili a hráli jsme takový aktivnější hokej. Oni z toho udělali nějaké chyby v rozehrávce, dostávali jsme se postupně do šancí a byli jsme agresivnější v přečísleních, že jsme chodili třemi čtyřmi hráči dopředu. Z toho pramenily naše šance," uvedl Valach.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih 2. utkání Liberec - Chomutov

Slovenský zadák byl i u vítězné branky Liberce, kterou vstřelil v čase 62:58 Dominik Lakatoš. Valach srazil nahození Petra Jelínka ze záporného úhlu do pravé tyče, než puk stihl odvrátit Dávid Skokan, tak ho Lakatoš dorazil do odkryté branky.

"Oni nahazovali nahrávku z rohu, snažil jsem se to blokovat, puk zůstal někde na brankové čáře. Dávid Skokan to chtěl sebrat, ale oni do toho píchli a dali gól. Možná byl smolný, možná to tak mělo být," řekl Valach.

Hodně jej mrzelo, že Piráti nedokázali využít v zápase dvě přesilové hry pěti proti třem. A to i přesto, že pak ztrátu dohnali. "Když máme v zápase dvě, tak z toho musíme aspoň jednu využít. Dost jsme je podcenili. To byla obrovská chyba. Dávali jsme si mezi sebou strašně moc přihrávek a chyběla finální střela. Hráli jsme to špatně, máme to nacvičené jinak," uvedl.

Nepodařenou první polovinu zápasu připisoval mírné ustrašenosti. "Měli jsme respekt, ale v poslední třetině jsme ukázali, že se s nimi dá hrát vyrovnaná partie. Možná jsme byli v některých momentech i lepší," řekl.

Chomutov se snažil při finiši hodně střílet a stínit brankáři Jánu Lašákovi. "Platí to na každého gólmana. Když máte hodně hráčů před bránou, tak je vždy větší pravděpodobnost, že když tam puk vyletí, že to padne do brány. Musíme hrát jednoduchý hokej, všechno házet na bránu a bojovat," prohlásil.

Podle Valacha si tým z nepříznivého stavu 0:2 nedělá hlavu. "My si to užíváme, pro nás je semifinále něco navíc. To už bylo i čtvrtfinále s Třincem a nemáme proč mít hlavy dole. Hrajeme v této sezoně velmi dobrý hokej. Věřím, že doma něco urveme. Jestli chceme v té sérii ještě něco udělat, tak musíme něco urvat," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy