Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

V souboji Hadamczik vs. Růžička se radoval brněnský trenér

Brno - Po dlouhé době se v přímém duelu utkaly dvě velké české trenérské osobnosti posledních let – Alois Hadamczik a Vladimír Růžička. V souboji trenérů, již se posledních deset střídali na lavičce národního týmu, byl nakonec šťastnější Hadamczik, jehož Kometa porazila Růžičkův Chomutov 6:4. Dvě třetiny vyrovnaný duel rozhodl v začátku třetí části hodně diskutabilní faul Romana Červenky a následná branka Tomáše Vondráčka.

Alois Hadamczik na brněnské střídačce
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Kometa se opět nevyvarovala úvodního výpadku. Hlasatel představoval v domácí premiéře americkou posilu obránce Spanga, který si ještě vychutnával potlesk tribun, když po jeho straně zaútočil Červenka. Pospíšilovu střelu ještě stačil brankář Čiliak vyrazit, volný Červenka ale už ve třinácté sekundě kotouč pohodlně vrátil do sítě.

Brňané se po inkasovaném gólu ponořili do hlubokého útlumu. Nebyli schopni založit kloudnou akci, působili bezradně proti důraznějšímu soupeři. Když se v 6. minutě po střele Pospíšila odrazil kotouč od horní tyčky, vzal si trenér Hadamczik oddechový čas. Důraznou domluvou se mu podařilo své svěřence nabudit k větší aktivitě.

Ve 14. minutě se blýskla nová posila Brna Špirko. Po úniku z pravé strany našel slovenský útočník před brankou Káňu, jenž se šikovně uvolnil a vyrovnal. V závěru úvodní třetiny přidal po vyloučení Červenky při přesilovce druhý gól Komety Vondráček. 

Hned v úvodu druhé třetiny po objetí branky skóroval Burian, jehož střela po ledě proklouzla brankáři Strmeňovi podél betonu za záda. Růžička na jeho chybu zareagoval výměnou brankářů a poslal na jed Hanuljaka. Piráti se vrátili k agresivnímu hokeji z úvodu zápasu. Ve 29. minutě tři sekundy po skončení přesilovky snížil Chlouba a o čtyři minuty později překonal střelou po ledě k tyči Pospíšil.

Na vyrovnání soupeře zareagoval Hadamczik, jenž se rozhodl zredukovat sestavu na tři útoky. A tento krok se mu vyplatil. Ve 46. minutě získala Kometa se štěstím vedení zpět na svoji stranu. Obránce Spang trefil vedle branky stojícího Hrušku, od nějž se puk odrazil za záda bezmocného Hanuljaka. Další krok k zisku tří bodů udělali domácí v 54. minutě v rozmezí 55 sekund, kdy se prosadili Vondráček a Vojtěch Němec. Poslední slovo měl Hřebejk, jenž pohotovou dorážkou snížil na konečných 6:4. 

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 6:4 (2:1, 1:2, 3:1). Branky a nahrávky: 14. J. Káňa II (Špirko, Hanzlík), 20. Vondráček (Kováčik, J. Káňa II), 23. Burian (Dočekal), 46. J. Hruška (Spang, V. Němec), 54. Vondráček (Hanzlík), 54. V. Němec (J. Hruška) - 1. Červenka (Pospíšil), 29. Chlouba (Pospíšil, Vondrka), 33. Pospíšil (Rutta), 55. Hřebejk (Hovorka, Rutta). Rozhodčí: Fraňo, Polák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 7395.

Brno: Čiliak - Spang, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Stehlík, Malec - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - Vondráček, Špirko, J. Káňa II - Dočekal, L. Čermák, Burian - R. Zohorna, Koreis, H. Zohorna - od 21. navíc Dvořák.. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Chomutov: Strmeň (23. Hanuljak) - Rutta, J. Drtina, Rýgl, Dlapa, Jánošík, Redlihs, Šidlík, Blaha - Pospíšil, Červenka, Vondrka - Hovorka, Dušek, Sklenář - Chlouba, Kämpf, Hřebejk - L. Květoň, D. Kaše, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

Alois Hadamczik (Brno):" Čekal jsem, že my budeme mít takový nástup, jaký měl Chomutov. Cílem bylo tlačit soupeře a hrát agresivně. Bohužel jsme dostali v první minutě gól a byli horším týmem. Jsem rád, že se naše mužstvo dokázalo zvednout a podařilo se utkání dotáhnout do vítězného konce. Musíme se však naučit, že pokud vedeme o dva góly, tak nebudeme dělat hrubé chyby. Hráli jsme téměř dvě minuty výborně v oslabení a potom propadneme a dostaneme laciný gól. Negativními stránkami zápasu jsou zranění Koreise a Špirka."

Břetislav Kopřiva (Chomutov): "Odehráli jsme zatím nejlepší utkání venku. Hráli jsme dobře z hlediska útoku, vytvořili si řadu šancí. Obranná hra v naší třetině byla dost špatná, což rozhodlo. Dotáhli jsme zápas na 3:3. Domácí dali šťastný čtvrtý gól. I když takové v hokeji také padají. Potom se už hrálo vabank. Hráli jsme velice slušně v útoku. Ale máme velké rezervy v obranné hře ve vlastní třetině." 

Hlavní zprávy