Následuje
MS v rybníkovém hokeji

V přestávce si vzal slovo Zaťovič. Vyburcoval nás a zabralo to. Je to ale věc kabiny, uvedl Orsava

V důležitém čtvrtém semifinále play-off stál u zrodu vítězné trefy. Jakub Orsava v prodloužení vybídl do úniku Karla Pláška mladšího, který překonal libereckého brankáře Romana Willa. Kometa tak srovnala sérii na 2:2 na zápasy. Brňanům pomohl i proslov Martina Zaťoviče ve druhé přestávce, Orsava ale nechtěl být konkrétní. Přímý přenos pátého duelu sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz ve čtvrtek od 16:40.

Brněnský Jakub Orsava zvedá Karla Pláška ml. po vítězném gólu proti Liberci
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Kometa měla volné vybruslení, ve středu dopoledne bude trénovat a pak vyrazí opět na sever Čech. Série s vítězem základní části je tak vyrovnaná, že ani v dalším pokračování nelze čekat zásadní vybočení z tohoto schématu.

"Dosavadní zápasy byly jako přes kopírák a myslím si, že to tak bude až do konce série. My jedeme do Liberce s pokorou a s cílem vyhrát tam," přál si Orsava, aby si Kometa vypracovala postupový mečbol. Usilovala by pak o jeho proměnění v sobotu před domácími fanoušky.

V letošním play-off dal hráč, který přišel do mistrovského kádru až v lednu z Mladé Boleslavi, už pět gólů. Ve čtvrtém duelu s Libercem sice neskóroval, ale dvěma asistencemi výrazně přispěl k výhře. Stál i u zrodu rozhodujícího gólu mladého Karla Pláška v prodloužení.

Možná o tomto vítězném gólu padlo rozhodnutí už o přestávce před třetí třetinou. Do ní vlétla Kometa jako vyměněná. "V přestávce si vzal slovo Martin Zaťovič. Vyburcoval nás, něco jsme si řekli a zabralo to," prozradil zkušený útočník, ale blíže už slova spoluhráče nespecifikoval. "Je to věc kabiny," zavřel sám sobě ústa.

Orsava byl i u první branky Komety, když ve dvojnásobné přesilovce zpoza branky vystihl ideální moment na přihrávku Zaťovičovi, který prostřelil Willa. Do podvědomí ale více vstoupila jeho přihrávka na Pláška, který pak proměnil sólo ve vítězství. "Já jsem věděl, že Karel je rozjetý a má sílu. Chtěl jsem mu to hodit líp, ale zaplaťpánbůh za to, že to bylo tak, jak to bylo. Puk přeskočil hokejku soupeře, Karel to dojel a rozhodl," usmíval se pod vousy.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy