Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Zimní sporty 2019

Útočník Vlasák bude po odchodu z Plzně hrát za Slavii

Praha – Útočník Tomáš Vlasák bude po odchodu z Plzně hájit barvy extraligové Slavie, kde hokejově vyrůstal. S vedením Pražanů uzavřel trojnásobný mistr světa roční kontrakt. Vlasák hrál za Slavii naposledy v sezoně 2006/07, do mateřského klubu se vrací po sedmi letech. "Chci hrát tam, kde je o mě zájem, a těší mě, že ho projevila právě Slavia. Vyrůstal jsem tady, jednání byla korektní a dohodli jsme se velmi rychle," řekl Vlasák

Tomáš Vlasák v souboji s Martinem Čakajíkem
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Ve staronovém působišti by měl Vlasák patřit po nedávné čistce v kádru k hlavním tahounům mužstva. To si navíc musí zvykat na nového kouče Ladislava Lubinu, jenž nahradil dlouhodobého šéfa slávistické střídačky Vladimíra Růžičku. "Vzhledem k odchodu několika útočníků jsme si byli vědomi toho, že na tomto postu musíme posílit, a jsme rádi, že se nám povedlo tento přestup dotáhnout do konce. Věříme, že naše spolupráce bude úspěšná a Tomáš bude patřit mezi naše klíčové hráče," uvedl za majitele klubu Vladimír Pitter.

Pražský rodák Vlasák působil na počátku profesionální kariéry v Litvínově, odkud zamířil do finské Hämeenlinny. V sezoně 2000/01 okusil v deseti zápasech v dresu Los Angeles také slavnou NHL a připsal si gól a tři přihrávky. Další ročník už však odehrál za švýcarské Ambri, po jeho skončení se dohodl na smlouvě s Omskem. V roce 2004 s ním dobyl titul v ruské nejvyšší soutěži a odešel do Kazaně.

Dalšími zastávkami v bohaté Vlasákově kariéře byly Slavia a švédský Linköping. Od roku 2007 byl pak věrný barvám Plzně. Na západě Čech patřil člen Klubu hokejových střelců deníku Sport k hlavním postavám celku a loni Plzni výrazně pomohl k prvnímu mistrovskému titulu. Sám tak zkompletoval extraligovou sbírku medailí, v níž jsou vedle bronzu s Plzní (2012) i dvě stříbra s Litvínovem (1996) a právě se Slavií (2006).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy