Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf

Trončinský se zase vrací do kádru Dynama, ale písemně souhlasil s pravidly

Na konci listopadu byl vyřazený z kádru Pardubic. Obránce Marek Trončinský si pak hledal zahraniční angažmá, jenže to nedopadlo. Nyní Východočeši pod novým trenérským vedením vrací třicetiletého beka do sestavy. Za Dynamo by měl hrát již ve středečním zápase 27. kola proti Vítkovicím.

Obránce Pardubic Marek Trončinský
zdroj: ČTK autor: David Taneček

"Marek řešil nabídky ze zahraničí, které nakonec nedopadly. Během té doby trénoval s naším juniorským týmem. V průběhu posledních dní jsme se po dohodě s novými trenéry rozhodli pro jeho návrat," uvedl předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

Východočeši věří, že Trončinský naváže na výkony z minulé sezony, kdy byl nejproduktivnějším obráncem extraligy. V aktuální sezoně se mu ale stejně jako Pardubicím příliš nedařilo. Odehrál 14 zápasů, ve kterých vstřelil tři branky a přidal šest asistencí. Východočeši jsou předposlední v tabulce.

Krátce před reprezentační přestávkou převzal Pardubice jako hlavní trenér Ladislav Lubina, který jej nyní zařadil do kádru. "Po domluvě v realizačním týmu a i po konzultaci s kapitánem mužstva jsme Marka zapracovali zpět do sestavy. Jsem přesvědčený o jeho hokejových kvalitách, domluvili jsme se na pravidlech jeho působení v týmu, písemně s nimi souhlasil," uvedl Lubina.

Pardubičtí podle všeho Trončinského zapojili zpět do týmu i proto, že se jim v přestávce nepodařilo získat do obrany jinou posilu. "Řešili jsme příchod českého beka jeho herních kvalit, což se bohužel nepodařilo zrealizovat. Marek je ofenzivní tvořivý bek do přesilovky, jsem přesvědčený, že nám může výrazně pomoci v obraně i v útoku," dodal Lubina.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy