Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Třinecký exodus. Pod Varaďou už nebudou působit ani Nosek či Netík

Třinec – Velký průvan v kabině před nadcházející sezonou provádí Třinec, který v letošní sezoně neuspěl v play-off a skončil už ve čtvrtfinále. Pod novým trenérem Václavem Varaďou už nebudou působit obránce David Nosek a útočníci Kamil Kreps, Tomáš Netík, Tyler Redenbach, Tomáš Klimenta či Lukáš Jašek. Jasno není ani u Coreyho Kanea, který zatím čeká v USA na nabídky ze Severní Ameriky.

Tomáš Netík v dresu Třince střílí branku Jánu Lašákovi
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Václava Varaďu mrzí Jaškův odchod. Třineckému odchovanci chtěl dát v nové sezoně prostor k seberealizaci. "Víc jsem pro jeho udržení udělat nemohl, několikrát jsem se s ním sešel a měl jsem eminentní zájem, aby zůstal. Věřím v jeho schopnosti, byl nejlepší mladý hráč v organizaci, vynaložil jsem všechno úsilí, abych ho přemluvil, je to pro mě zklamání," řekl Varaďa.

Otazník je u Američana Coreyho Kanea, o nějž má ale Třinec stále zájem. "Zatím ale nepodepsal námi nabízenou smlouvu a odjel do Ameriky, kde čeká na jiné nabídky," sdělil nový kouč Ocelářů.

Počítá naopak s Jakubem Petružálkem, který v uplynulé sezoně zaostal za očekáváním. Varaďa ale věří v jeho schopnosti. "Mluvil jsem s ním jako s prvním. Věřím, že má potenciál vést tým. On byl pozitivní a chce pokračovat," uvedl Varaďa a dodal, že nové smlouvy v klubu podepsali i Zbyněk Irgl a brankář Peter Hamerlík.

Vrátit by se měl také zkušený centr Jiří Polanský, který po neshodách s bývalým koučem Ocelářů Vladimírem Kýhosem v polovině sezony odešel na hostování do švýcarského Oltenu.

"Pořád je to výborný hráč, který má co nabídnout. On sám ví, že tu situaci nevyřešil nejlépe. Pro mě je to hráč, na kterého já spoléhám," řekl Varaďa, podle nějž se na skladbě kádru i realizačního týmu stále pracuje. U áčka končí asistent René Mucha, který se vrací ke staršímu dorostu.

Také Varaďa už nebude dále pokračovat u reprezentační osmnáctky. "To s Třincem časově nelze skloubit, je tam osm nebo devět akcí během sezony. Ale u některé reprezentační kategorie bych měl zůstat. Možná to bude devatenáctka, kde jsou pouze tři akce v sezoně a je tam navíc možnost navázání na práci s hráči osmnáctky," dodal Varaďa.

Během letní přípravy v Třinci počítá s výpomocí bývalého spoluhráče a kamaráda Radka Bonka. "On už žije v Kanadě, ale v létě se na dva měsíce vrací domů. Jsme domluveni, že se bude podílet na individuální přípravě," uzavřel Varaďa.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy