Je nám líto, video expirovalo.

Třinec udeřil v poslední minutě a je krok od semifinále

Pardubice - Martin Růžička svým gólem v čase 59:34 rozhodl o tom, že třinečtí hokejisté porazili Pardubice 1:0 a ve čtvrtfinále vedou již 3:1 na zápasy.

Utkání Pardubice - Třinec
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Oceláři po sobotním úspěchu útočili na třetí výhru v sérii, která by jim zajistila možnost na domácím ledě bojovat o postup do semifinále. Ve čtvrtém zápase nemohli Oceláři počítat s Orsavou, místo něj hrál Kindl. Trenéři Pardubic zase museli oželet služeb kapitána Kočího, jehož místo zaujal v play-off debutující Korím.

Podobně jako o den dříve se poměrně útočně vedený zápas měnil v čekání na gól. V první třetině k němu měly stejně blízko oba týmy, když za Hudáčkem i Hrubcem zvonily tyče. Polák se do ní trefil při oslabení, konstrukci za třineckým brankářem označkoval z úhlu Tybor. Svou šanci si mezi beky dokázal najít i střelec Růžička, ale na Hudáčka při úniku nevyzrál.

Ke změně stavu nepřispěly ani přesilové hry, kterých rozhodčí rozdali oběma týmům dostatek. Pardubicím v nich zoufale chyběl nápad, Třinec zase nedokázal strojovou kombinaci dovést k nebezpečnému zakončení. Výjimkou byla jen rána Polanského do tyče. Pardubice se po dlouhé době dostaly ke slovu až v závěru druhé části, Tybor ale dlouhý nápor nezakončil gólem.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy z utkání Pardubice - Třinec

Dvě třetiny znovu gól nenabídly. Tentokrát zápasu oproti předchozímu střetnutí trochu scházela jiskra. Útočné výpady byly z obou stran opatrnější, na hráčích se viditelně projevovala únava z předchozích strhujících duelů.

Ve třetí třetině měly několik šancí na zlomení bezbrankové stavu oba týmy, ale dlouho se zdálo, že vyrovnaný zápas bude muset rozseknout prodloužení. Třinec navíc nezužitkoval přesilovou hru. Definitivní rozhodnutí padlo v čase 59:34, když Martin Růžička dotlačil za brankovou čáru nahození Adamského. Třinec tak bude mít šanci ve středu první šanci zajistit si postup do semifinále.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávky: 60. Martin Růžička (Adamský, Polanský). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 10 071. Stav série: 1:3.

Pardubice: Hudáček - Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Píša, Korím - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, T. Nosek, Tybor - Kolář, Nahodil, Somík - Půhoný, Semorád, Endál. Trenéři: Venera a M. Říha ml.
Třinec: Hrubec - D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí - Martin Růžička, Polanský, Adamský - D. Květoň, Bonk, V. Polák - Rákos, Kindl, Rufer - Hrňa, Peterek. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Miloš Říha ml. (Pardubice): "Domácí prohra 0:1 je pro nás těžkou ránou. Průběh hodně připomínal sobotní utkání. My jsme se herně zvedli ve třetí třetině, pak se to zase vyrovnalo. Bylo to znovu jen o jednom gólu, což se nakonec v poslední minutě potvrdilo. Udělali jsme obrovskou chybu, Třinec byl díky ní šťastnější."
Václav Varaďa (Třinec): "Byl to podobný zápas jako v sobotu, který znovu musela rozhodnout jediná chyba. Šance se střídaly na obou stranách. V některých částech utkání jsme byli pod velkým tlakem. Vítězství jsme vyloženě vybojovali, při jediném gólu jsme měli velké štěstí."

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy