Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ODM 2022: Orientační běh

Třinec potvrdil příchod Motáka, Oceláři mají po pěti letech nového kouče

Novým trenérem Třince byl podle očekávání jmenován Zdeněk Moták. Na střídačce extraligového mistra nahradí Václava Varaďu, který skončil v klubu po pěti letech a zisku třetího titulu za sebou. Sedmapadesátiletý Moták se do Slezska přesunul z Olomouce, kterou vedl společně s Janem Tomajkem. Vedle Varadi skončil i jeho asistent Marek Zadina, Moták bude spolupracovat s Vladimírem Országhem.

Je nám líto, video expirovalo.
Moták přebírá Třinec

"Přicházím s obrovským respektem a pokorou k práci celé organizace. Můžu nabídnout poctivou práci, maximální práci, fair play přístup ke všem, aby naděje a nároky byly naplněny," řekl Moták.

Sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek ocenil, že Moták a Országh nabídku přijali. "Samozřejmě, po takových úspěších, které jsme tady dokázali, není jednoduché přijít a snažit se navázat. Bude to pro ně těžká role a za to mají můj obdiv, že se do té práce vůbec pustili," řekl Peterek.

Diskuze o různých alternativách podle něj byly v úzkém kruhu vedení plamenné. "K tomu, že jsme se rozhodli pro Zdeňka Motáka jako hlavního kouče, nás vedla jeho zkušenost, rozvaha, s jakou přistupuje k různým problémům. Je vidět jeho práce hlavně v posledních letech v Olomouci, kdy se nám jeho styl práce líbil," řekl Peterek. Motáka podle něj doporučovali i hráči, například Zbyněk Irgl, který už pod ním trénoval.

Viceprezident klubu Jan Czudek řekl, že Motáka měl v hledáčku už od roku 2011, kdy hrál proti Třinci ve finále s Vítkovicemi.

"Už tehdy, v té době ještě s Pavlem Markem, jsme si říkali, že to by mohla být v budoucnu zajímavá alternativa k nám. Trvalo to 11 let, ale jsem rád, že se to podařilo," řekl Czudek.

O Országhovi Peterek řekl, že jeho plusy jsou, že je mladý, perspektivní a chce se zdokonalovat. "Má nové metody i z NHL, jazykově je neskutečně vybavený. Všechny tyto atributy hrály k tomu, abychom ho oslovili. Dneska se role ve světě stírají, potřebujete mít silný trenérský tým, ne jenom jednoho hlavního trenéra a potom nějaké další asistenty," řekl Peterek.

Országh řekl, že neřešil, zda bude hlavním trenérem, nebo asistentem. "Vůbec to není o tom, jestli je někdo hlavní, nebo ne, ale o tom, jak si vyhovujeme, jak budeme spolupracovat a posouvat dále tým. Dostal jsem nabídku ze špičkového klubu, kterou jsem velmi rád přijal," řekl Országh.

Šestačtyřicetiletý Varaďa vedl Třinec od sezony 2017/18. V dubnu 2020 s Oceláři podepsal sedmiletou smlouvu, ale loni v prosinci oznámil, že po skončení ročníku z klubu odejde. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články