Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní osmy

Třinec bude mít v brankovišti přetlak. Ocelářům vypomůže Kořenář

Detaily příchodu se doladily a podle očekávání Třinci vypomůže minimálně v úvodu extraligové sezony brankář Josef Kořenář. Dvaadvacetiletý gólman, který působí v zámoří v organizaci San Jose Sharks, s Oceláři trénuje od minulého týdne.

Brankář Josef Kořenář
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

"Josef Kořenář je talentovaný mladý brankář, který má navzdory nízkému věku hodně zkušeností. V San Jose Baracuda (v AHL) si rychle vybudoval silnou pozici a je zřejmě jen otázka času, kdy dostane šanci i v prvním týmu. Věřím, že nám i jemu bude angažmá v Třinci ku prospěchu," uvedl sportovní manažer Jan Peterek.

Kořenář před odchodem do USA působil v Jihlavě a na kontě má i třináct startů v extralize. Se San Jose podepsal smlouvu před třemi lety. Poslední dva roky působí na farmě v týmu Barracuda v nižší AHL. V NHL se dosud nepředstavil. V Třinci doplní v brankovišti Jakuba Štěpánka a Nicka Malíka.

Talentovaný Kořenář je třetím hráčem ze zámoří, který bude v Třinci vzhledem k pozdějšímu startu nové sezony za Atlantikem působit. Již na začátku srpna Oceláři potvrdili dohodu s útočníkem Filipem Zadinou z Detroitu, v tomto týdnu formálně doladili příchod svého odchovance Lukáše Jaška, který působil stejně jako Kořenář v AHL.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy