Tříbodový Gulaš a OH? Ani po duelu s Vítkovicemi na nominaci nemyslí

Milan Gulaš hraje v pohodě, zápasy si užívá a jde mu to. Brankou a dvěma asistencemi pomohl Plzni k vítězství nad Vítkovicemi 4:1 a opět se připomněl kouči národního týmu Josefu Jandačovi před blížící se pondělní olympijskou nominací. Se 49 body z 38 zápasů si upevnil vedení v produktivitě hokejové extraligy.

Milan Gulaš
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

"Vůbec na to nemyslím. Tak trochu kvůli kamarádům registruju nějaké zprávy, snažím se to ale úplně eliminovat. Rozhodnutí padne patnáctého a uvidím, jestli tam budu," komentoval svoje nominační vyhlídky.

V širším kádru reprezentace je i jeho spoluhráč z útoku a nejlepší střelec extraligy Tomáš Mertl. Gulaš téma olympiády příliš rozvádět nechtěl. "Nebavíme se o tom ani s Tomášem. Můžeme to ovlivnit jedině svým výkonem na ledě. Potřebujete aktuální formu a poté je to jen na trenérech, jak to rozhodnou. Trenér má více možností a necháme se překvapit. Vůbec se tím nestresuju. Kdybych nejel, tak budu klukům fandit. Bude to krásný turnaj," řekl dvaatřicetiletý útočník, který na velké mezinárodní akci ještě nehrál.

Sestřih a ohlasy utkání Plzeň - Vítkovice

Utkání proti třetímu týmu tabulky si pravé křídlo prvního útoku Indiánů užívalo. "Od druhé třetiny to byl play-off zápas a divácky hodně kvalitní hokej. Úplně takové zápasy miluju. Mám to hrozně rád, dokážu se pak vybičovat k lepšímu výkonu," prohlásil Gulaš.

Plzeň po vedoucí brance Vítkovic dokázala výsledek otočit. "Dnes jsme dokázali využít nějaké šance. Byli jsme ve hře trpěliví a nenechali jsme se strhnout. To mě těší. Byl to parádní výkon," hodnotil pátou domácí výhru nad ostravským týmem v řadě. "Hodně nás tradičně podržel Míra (Svoboda). Rychle jsme se dostávali z obranného pásma a jsem rád, že jsme konečně prolomili v tak důležitém utkání přesilovky, které nám poslední dobou nešly," dodal Gulaš.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy