Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Rallysprint 2020

Trenérská rošáda ve Spartě: Kalous po nezdarech končí, místo něj se vrací Výborný

Nepřesvědčivé výkony a špatné výsledky Sparty včetně aktuální série tří proher v řadě stála místo hlavního trenéra Jiřího Kalouse. Po porážce v Litvínově 3:4 ho nahradí František Výborný, který naposledy trénoval Mladou Boleslav. Staronový sparťanský kouč už v minulosti u pražského celku působil a dovedl ho ke třem titulům.

František Výborný
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Čtyřiašedesátiletý Výborný se do Sparty vrací po osmi letech. Pražany v minulosti dovedl ke třem mistrovským titulům a je podepsán i pod historicky posledním triumfem v roce 2007. Se Spartou se dohodl na smlouvě do konce sezony.

"Vzhledem k aktuální situaci jsme se rozhodli pro tuto změnu. Frantu Výborného znám velmi dobře ještě z dob své aktivní hráčské kariéry a jsem přesvědčen, že je to v této chvíli pro Spartu to nejlepší řešení. Proto jsem se rozhodl oslovit právě jeho a děkuju mu, že tuhle výzvu přijal," uvedl majitel a předseda představenstva klubu Petr Bříza.

Je nám líto, video expirovalo.
Kalous po porážce v Litvínově končí na střídačce Sparty

Kalous působil na Spartě druhý rok. V minulé sezoně s týmem postoupil do finále Ligy mistrů, po úspěšné základní části extraligy ale Pražané hladce prohráli ve čtvrtfinále play-off s Kometou Brno 0:4. V létě se poté spekulovalo, že u mužstva skončí, ale nakonec pokračoval.

Aktuální sezona ale Spartě zatím příliš nevychází. V Litvínově si Pražané připsali třetí prohru za sebou, jsou desátí a na vedoucí Plzeň ztrácí 14 bodů. Od posledního Litvínova je poté dělí jen šest bodů.

"Jirkovi Kalousovi bych chtěl poděkovat za jeho rok a půl trvající práci pro Spartu. Základní část minulé sezony a zejména Liga mistrů, kde jsme došli až do finále, byly úspěšnými etapami minulého ročníku," uvedl Bříza. Výborný, jenž naposledy v extralize trénoval Mladou Boleslav, povede tým poprvé v pátečním zápase na ledě Brna. V neděli Sparta nehraje.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy