Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Trávníček si za faul na Pichého dva zápasy nezahraje

Litvínovský útočník Michal Trávníček dostal od disciplinární komise hokejové extraligy trest na dva zápasy za faul na Sébastiena Pichého z Hradce Králové. Osmatřicetiletý kapitán Vervy tři vteřiny před koncem utkání 21. kola na ledě Východočechů vrazil kanadského obránce na mantinel.

Michal Trávníček
zdroj: ČTK autor: Igor Zehl

Za zákrok byl Trávníček vyloučen na pět minut a do konce utkání. Litvínov prohrál 2:3. Faul vyvolal emoce a s Trávníčkem se chtěl poprat hradecký útočník Radek Smoleňák, ale k bitce nedošlo.

"Zneužil nevýhodného postavení protihráče k tomu, aby ho cíleně a se značnou intenzitou narazil zezadu na hrazení," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík k Trávníčkovu provinění.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Hradec Králové – Litvínov

"Ačkoli k důsledku střetu přispěl i protihráč, který svým postavením a snížením těžiště minimalizoval možnosti vlastní obrany, hráč vedl svůj zákrok ve vysoké nájezdové rychlosti a s velkou razancí směřovanou do zad protihráče, přičemž neučinil nic, aby následky střetu minimalizoval," doplnil Ujčík.

Trávníček vynechá nedělní duel s Kometou Brno a páteční utkání proti Liberci. Do hry se může vrátit v pátek 7. prosince v dalším domácím zápase proti Plzni. S 10 body za šest branek a čtyři asistence z 22 utkání je Trávníček čtvrtým nejproduktivnějším hráčem Litvínova v sezoně.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy