Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Jaromírem Zmrhalem

Tohle nás stoprocentně nakopne, věří hradecké "štístko" Smoleňák

Už podruhé v play-off odvrátil Radek Smoleňák vyřazení hokejistů Hradce Králové. Poté, co v šestém čtvrtfinálovém utkání v Liberci zajistil Východočechům v 60. minutě rozhodující zápas na domácím ledě, v Třinci svému týmu klíčovou trefou v poslední minutě prodloužení uchoval postupovou naději. Mountfield snížil stav série na 1:3 a v pátek nastoupí proti Slezanům před vlastními příznivci.

Radek Smoleňák (vpravo) v utkání na ledě Třince
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

"Nevím, jestli jsem expert. Jsem opravdu rád, že týmu dokážu nějakým způsobem pomoct. Ať už v oslabeních nebo takhle. Není to jen o gólech. Každý z nás má nějakou práci, kterou musí udělat. Když člověk dělá i malé věci dobře, je za to pak nějakým způsobem ohodnocený a i štěstíčko se občas přikloní," vyprávěl Smoleňák, pro něhož to byla první branka v sérii.

Rozhodující úder přišel znenadání. Hráči už víceméně vyhlíželi nájezdy a střela Červeného ze středního pásma ani neměla gólové ambice, měla spíše ušetřit čas. Třinecký gólman Hrubec se ovšem rozhodl neriskovat vhazování před vlastní brankou. Puk vyrazil do kouta, kde jej vybojoval důrazný Červený, poslal ho na modrou čáru a Gregorcovo nahození přesně tečoval Smoleňák. Do nájezdů chybělo jen 32 sekund.

"Oni to špatně rozehráli, šlo to na Blážu (Gregorce, pozn. autora), ten vystřelil, já jsem se motal kolem brány a puk jsem tečoval. Už to bylo opravdu dlouhé a moc sil nezbývalo. Jsme rádi, že jsme dokázali vyhrát. Tohle nás stoprocentně nakopne," hodnotil šťastný střelec.

Nijak přitom nezapíral, že už se viděl na střídačce. "Já už jsem měl mžitky před očima. Vyhlížel jsem spíše maséra, aby mě nahodil. Hrozně moc se nadřeme na gól, ale takové ty ošklivější góly jsou přesně cestou k úspěchu. Musíme prostřelovat jejich clonící hráče. Tohle bylo hodně důležité vítězství," konstatoval jednatřicetiletý forvard.

Hradečtí poprvé v semifinále neprohráli první třetinu a hned z toho byla i výhra v utkání. Podle Smoleňáka byl důvodem výrazně zlepšený výkon celého mužstva. "Dneska to bylo jako den a noc oproti včerejšku. Moc dobře jsme věděli, jaká je situace, že už jsme mohli balit. Ale byla by to ohromná škoda za celou sezonu. Tohle nás povzbudí."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy