Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Tohle byla loupež, culil se Vondrka po třígólovém večeru na Spartě

Na výhru proti Brnu navázala dalším cenným skalpem. Tentokrát Mladá Boleslav přetlačila Spartu, a to i díky Michalu Vondrkovi. Kapitán Středočechů nasázel do sítě Pražanů hattrick a hlavní měrou se zasloužil o vítězství 5:3. Před sezonou přišel z Chomutova a z počátku se mu vůbec nedařilo. Nyní pomalu nabírá formu.

Radující se hráči Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

"Nešel jsem do Boleslavi jako žoldák, ale proto, že chci klubu pomoct. Osobní body jsou dobré, ale budu hrozně šťastný, když jako tým půjdeme nahoru a něco dokážeme. Určitě to není žádné klišé, myslím to smrtelně vážně," prohlásil Vondrka.

S individuálními výkony je extraligový šampion z roku 2008 spokojený. "Jde to nahoru. Před létem mě bolela záda a to mě indisponovalo, nemohl jsem nějaký čas dělat to, co jsem chtěl. Poslední tři roky se mi stává pořád, že se tělo rozjíždí pomaleji a i tentokrát začátek sezony nebyl nic moc. Věřím, že se blýská na lepší časy a že to tento zápas potvrdil," věří českobudějovický rodák.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Sparta – Mladá Boleslav

Rovněž týmová hra podle něj vykazuje progres. "Jsou tady noví trenéři, tak nám nastolili určitou taktiku a systém a všichni se to snaží dodržovat jak v tréninku, tak v zápase. Utkání vypadají o dost jinak. Nesmíme usnout na vavřínech. Máme výborný tým, ale je to všechno o taktice a dodržování herních pokynů. To se nám zatím daří," řekl Vondrka.

Prvním gólem v 18. minutě otevřel skóre duelu, druhým pak v 58. minutě posunul Středočechy do vedení 4:3. Hattrick zkompletoval trefou do prázdné branky. "Tohle byla loupež," uvedl.

"Začali jsme až moc zodpovědně, hráli jsme až moc to, co jsme chtěli hrát a z přemíry snahy jsme tvořili chyby. V první třetině měl soupeř nebezpečné šance, ale gólman nás podržel. Pak jsme šli do vedení a to nám pomohlo. Byla to přelívačka," uzavřel Vondrka.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy