Následuje
Halové M ČR 2019

Tohle byla loupež, culil se Vondrka po třígólovém večeru na Spartě

Na výhru proti Brnu navázala dalším cenným skalpem. Tentokrát Mladá Boleslav přetlačila Spartu, a to i díky Michalu Vondrkovi. Kapitán Středočechů nasázel do sítě Pražanů hattrick a hlavní měrou se zasloužil o vítězství 5:3. Před sezonou přišel z Chomutova a z počátku se mu vůbec nedařilo. Nyní pomalu nabírá formu.

Radující se hráči Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

"Nešel jsem do Boleslavi jako žoldák, ale proto, že chci klubu pomoct. Osobní body jsou dobré, ale budu hrozně šťastný, když jako tým půjdeme nahoru a něco dokážeme. Určitě to není žádné klišé, myslím to smrtelně vážně," prohlásil Vondrka.

S individuálními výkony je extraligový šampion z roku 2008 spokojený. "Jde to nahoru. Před létem mě bolela záda a to mě indisponovalo, nemohl jsem nějaký čas dělat to, co jsem chtěl. Poslední tři roky se mi stává pořád, že se tělo rozjíždí pomaleji a i tentokrát začátek sezony nebyl nic moc. Věřím, že se blýská na lepší časy a že to tento zápas potvrdil," věří českobudějovický rodák.

Sestřih a ohlasy utkání Sparta – Mladá Boleslav

Rovněž týmová hra podle něj vykazuje progres. "Jsou tady noví trenéři, tak nám nastolili určitou taktiku a systém a všichni se to snaží dodržovat jak v tréninku, tak v zápase. Utkání vypadají o dost jinak. Nesmíme usnout na vavřínech. Máme výborný tým, ale je to všechno o taktice a dodržování herních pokynů. To se nám zatím daří," řekl Vondrka.

Prvním gólem v 18. minutě otevřel skóre duelu, druhým pak v 58. minutě posunul Středočechy do vedení 4:3. Hattrick zkompletoval trefou do prázdné branky. "Tohle byla loupež," uvedl.

"Začali jsme až moc zodpovědně, hráli jsme až moc to, co jsme chtěli hrát a z přemíry snahy jsme tvořili chyby. V první třetině měl soupeř nebezpečné šance, ale gólman nás podržel. Pak jsme šli do vedení a to nám pomohlo. Byla to přelívačka," uzavřel Vondrka.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy