Následuje
Branky, body, vteřiny

Sýkora si po postupu do semifinále vysloužil smlouvu, Hradec povede i příští rok

Hradec Králové – I v nadcházející sezoně bude na střídačce Hradce Králové působit Václav Sýkora s asistentem Pavlem Hynkem. Východočeský klub ve čtvrtfinále zdolal Litvínov 4:1 na zápasy a dosáhl na historický postup do semifinále.

Václav Sýkora
zdroj: ČTK autor: Milan Kammermayer

"Jsem opravdu rád, že mohu podpis nové smlouvy, ke kterému došlo již v průběhu našich čtvrtfinálových bojů, potvrdit. Václav udělal se svým realizačním týmem velký kus práce, která následně vyústila v náš historický postup do semifinále. Naše vzájemná spolupráce je na nejvyšší úrovni a už se těším na tu další," uvedl generální manažer Hradce Králové Aleš Kmoníček.

Čtyřiašedesátiletý Sýkora přišel na východ Čech v únoru 2016 nejprve jako konzultant, po sezoně převzal tým jako hlavní trenér místo Vladimíra Kýhose. V základní části dovedl klub ke čtvrtému místu a ve čtvrtfinále vyřadili Východočeši Litvínov 4:1 na zápasy. Postoupit mezi nejlepší čtyři se jim po získání extraligové licence podařilo od sezony 2013/14 na čtvrtý pokus.

Sestřih a ohlasy 5. čtvrtfinále Hradec Králové - Litvínov

Sedmačtyřicetiletý Hynek přišel do Hradce Králové před touto sezonou. "Pavel perfektně zapadl do naší organizace a výborně se doplňuje s Vaškem i ostatními členy realizačního týmu. I v jeho případě jsme měli velký zájem na pokračování spolupráce," doplnil Kmoníček.

Udržet chce celý realizační tým, který tvoří dále další asistent Tomáš Martinec, trenér brankářů Robert Horyna, videokouč Michal Tvrdík či kondiční trenér Marián Voda.

"Ve vedení klubu panuje shoda v tom, že práce celého realizačního týmu je velmi profesionální, a rádi bychom ho udrželi ve stávajícím složení. Proto v tuto chvíli jednám s jeho dalšími členy na prodloužení naší vzájemné spolupráce," dodal Kmoníček.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy