Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Sudí zápas ovlivnili, myslí si ukřivděný Svačina

Ostrava - Hodně rozladěný byl po třetím dílu čtvrtfinálové série mezi Vítkovicemi a Spartou domácí útočník Vladimír Svačina. Mrzelo ho, že rozhodčí na něho neodpískal evidentní faul a že z následujícího protiútoku soupeř srovnal na 2:2. Cítil křivdu a domníval se, že sudí tak zápas ovlivnili.

Je nám líto, video expirovalo.
Vítkovice spílaly rozhodčím za neodpískaný faul na Svačinu

"Rozhodčí se Barinkovi vyjádřil tím stylem, že mě jejich hráč podrazil i s mojí hokejkou. A to se prý může. Tak asi jo. Nevím, jak je to v pravidlech," komentoval s ironií v hlase Svačina situaci, při níž došlo k lehkému posunutí branky.

"Bránu bych ale neřešil. Sice byla posunutá, ale gól se dal na druhé straně. Ten faul byl jasnější, ovlivnilo to zápas. Ale teď už je to jedno. Musíme je zítra zlomit, máme na ně. Myslím si, že jsme byli dnes lepší. Jen jim pomáhá trochu boží vůle," prohlásil Svačina.

Na mysli tím měl i vítězný gól Pražanů v prodloužení na 3:2, po kterém se v sérii ujali vedení 2:1 na zápasy. Padl poté, kdy si nahození Daniela Přibyla srazil pravděpodobně Ondřej Roman do vlastní branky.

"Byla to náhoda, ale takový je hokej. To nás nezlomilo. My jsme odehráli super zápas a zítra nastoupíme úplně stejně jako dnes," pokračoval Svačina, podle něhož se inkasovaný gól na sebevědomí Ostravanů negativně určitě nepodepíše.

"Mě osobně více zlomil ten druhý gól, než ten v prodloužení. Štve mě, že cítíme křivdu a nikdo s tím nic nemůžeme udělat. To je potom ještě o to horší... Ale vidím, že máme více ze hry, lépe nám to bruslí. Sparta mi pořád připadá zaražená, nejezdí jim to, nehrají jako v základní části. Nevím, zda je to tím tlakem, který je na ně vyvíjen. Ví, že musí vyhrát a nemají jiné cíle. Ale podle mě jsou hratelní a můžeme přes ně přejít. Musíme se vypořádat s tím, v jaké jsme situaci. A urvat to," burcoval.

Možná se však budou muset Vítkovice obejít bez kapitána Jiřího Burgera, který z utkání odstoupil. "Asi ho taky otrávili, má špatný žaludek. Teď přijedou zase detektivové k nám... Ale to říkám jen z legrace na odlehčení," dodal s úsměvem Svačina. Trenér Peter Oremus ale prohlásil, že věří, že Burger nebude chybět.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy