Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Strapáč: Už bychom byli rádi za nějaký klidnější zápas

Ostrava - Oba čtvrtfinálové zápasy extraligy ve Vítkovicích přinesly dramatickou podívanou se šťastným koncem pro domácí. Ve čtvrtek otočili v poslední třetině se Zlínem výsledek z 0:3 na 4:3. Včera si v závěrečné minutě vynutili prodloužení, v němž o výhře 5:4 rozhodl kapitán Vítkovic Jiří Burger.

Petr Strapáč
zdroj: čtk autor: Petr Sznapka

"Už si v šatně říkáme, že to asi ani jinak neumíme, než aby to bylo nějaké drama. Už bychom byli rádi za nějaký klidnější zápas bez nervů. Doufám, že se nám to povede příště ve Zlíně a ujmeme se vedení v sérii 3:2," prohlásil Petr Strapáč, autor vyrovnávací branky při power play.

Tu Vítkovice zahájily už v čase 57:40, kdy měli Zlínští na trestné lavici Bedřicha Köhlera, ale prosadili se až čtyřicet sekund před koncem třetí třetiny při hře šesti proti pěti. "Spadl nám kámen ze srdce. Drželi jsme se poměrně dlouho v pásmu, lítalo to kolem brány, až se to nakonec se štěstím odrazilo ke mně a nezbývalo mi nic jiného než to uklidit do brány," pousmál se Strapáč, který byl na ledě jako šestý hráč s nejúdernější lajnou Vítkovic.

"Klukům se neskutečně daří a poznal jsem to na vlastní kůži. S nimi se mi povedlo dát vyrovnávací branku. Předali mi tu jejich formu," řekl na adresu útoku Ondřeje Romana, který v prostřední třetině zařídil obrat z 1:2 na 3:2.

Strapáč byl po utkání rád, že vyrovnávací trefou odčinil chybu z první třetiny, která vedla k úvodnímu gólu soupeře. Vítkovický útočník po první siréně zpytoval na střídačce svědomí. "Jsem typ hráče, který nad tím přemýšlí. Ale snažil jsem to hodit za hlavu a hrát od druhé třetiny svou hru. A nakonec se to vyplatilo," dodal.

Jeho branka dodala týmu křídla, v prodloužení Vítkovice diktovaly tempo hry. "Říkali jsme si, že při hře čtyři na čtyři chceme držet puk, abychom o něj nějak nebojovali, a to se nám povedlo dokonale. V podstatě celou dobu prodloužení jsme je nepustili z pásma a ukončili jsme to," těšilo Strapáče.

Stejně tak byl spokojený s tím, že Vítkovice dokážou vzdorovat vítězi základní části a v obou domácích zápasech otočily nepříznivý stav. Vyrovnali tak sérii na 2:2. "Jedeme tam s pokorou, ale jsme sebevědomí, když jsme dvakrát zvrátili tak nepříjemný stav. Uvidíme, jak to dopadne. Předpokládám ale, že to bude ve Zlíně poměrně opatrné a že bude rozhodovat první branka a přesilové hry," uzavřel Strapáč.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy