Následuje
Studio fotbal - Extra

Stránský si za faul na Schause z Pardubic nezahraje tři zápasy. Útočník Chomutova přijde o část platu

Jan Stránský z Chomutova dostal od disciplinární komise extraligy stop na tři zápasy za faul na pardubického obránce Nicholase Schause ve třetím kole baráže. Útočník Pirátů zároveň přijde o 10 % ze základního měsíčního platu.

Jan Stránský z Chomutova v šanci v utkání proti Pardubicím
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Osmadvacetiletý Stránský tvrdě dohrál amerického obránce před polovinou utkání, které Východočeši vyhráli na ledě Pirátů 5:1. Schaus opouštěl led se zkrvavenou tváří, hlavní rozhodčí Antonín Jeřábek s Pavlem Obadalem ale nevylučovali.

Ujčík však ze záznamu odhalil, že zákrok byl veden se značnou prodlevou po odehrání puku, pravděpodobně v odvetě za předchozí souboj. "Hráč ho vedl na protihráče, který nebyl v držení kotouče, zcela mimo jeho zorný úhel a s jediným cílem ho zasáhnout. Neučinil nic, aby následky střetu minimalizoval," uvedl v odůvodnění výše trestu Ujčík.

Sestřih a ohlasy 3. kola baráže Chomutov - Pardubice

Při střetu byl Schaus zasažen do oblasti hlavy nebo krku a Ujčík označil přestupek jako pozdní dohrání. Přihlédl k bezohlednosti ataku, k tomu, že bek Pardubic utkání nedokončil, ale i ke skutečnosti, že Stránský byl v posledních dvou letech disciplinárně trestán.

Stránský ve třech dosud odehraných zápasech baráže jednou skóroval, v základní části nastřádal za 44 zápasů 22 bodů (9+13).

Startu baráže o extraligu se věnoval Hokej fokus podcast. Proč se daří Pardubicím a s jakými problémy se potýkal Chomutov?

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy