Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Malevil Cup by Author

Šťastný protrhl střeleckou smůlu. Je to strašná úleva, uvedl k první výhře Boleslavi

Až ve třetím zápase nové sezony se mohl radovat z gólu a zároveň také z vítězství. Mladoboleslavský útočník David Šťastný zvyšoval proti Kometě na 3:0 z trestného střílení. Po utkání si oddechl, Středočeši totiž zároveň ukončili čekání na výhru po dvou těsných porážkách.

David Šťastný z Mladé Boleslavi překonává Lukáše Klimeše z Komety Brno
zdroj: ČTK autor: David Taneček

"Je to strašná úleva. Dva předešlé zápasy se daly zvládnout a my jsme to pokazili. Jsme rádi, že teď jsme to zvládli," řekl Šťastný po mladoboleslavské výhře 5:1 nad Kometou Brno. "Myslím si, že jsme od začátku šli za vítězstvím a potvrdilo se to na konci zápasu," podotkl člen elitní útočné formace Bruslařů.

Šťastný byl blízko první brance v 7. minutě, kdy po přečíslení dva na jednoho trefil tyč. O pár desítek sekund byl v další šanci faulovaný Radkem Kučeříkem a hned se postavil k trestnému střílení. O tom, že by na něj pustil někoho ze svých spoluhráčů, prý ale ani na chvilku neuvažoval.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Mladá Boleslav – Brno

"Když jsem dal tyčku, tak jsem si říkal, jestli mi to tam letos vůbec padne. Naštěstí se tak ale stalo. Na nájezd jsem si věřil a jsem rád, že to tam spadlo. Z člověka pak opadne i tlak a všechno. Nejdůležitější ale bylo, že jsme získali tři body," uvedl Šťastný, který v minulé sezoně nastřílel včetně play-off 29 branek.

Středočechy nasměrovaly za výhrou tři góly v průběhu pěti minut v první třetině. "Určitě nám to pomohlo, ale v našich situacích je to někdy ošemetné. Vedeme o dva tři góly, jako minule s Pardubicemi, a pak přestaneme hrát, začneme dělat kraviny. Nyní jsme to ale zvládli," oddechl si Šťastný.

Ještě předtím ale mohli sami inkasovat. Kometa si totiž ve 4. minutě vytvořila dvě velké šance. Peter Mueller ani Tomáš Vincour ale brankáře Gašpera Krošelje nepřekonali. "Gašper by měl taky něco chytit," pousmál se Šťastný. "Samozřejmě, že kdybychom ze začátku dostali gól, bylo by to blbé, ale naštěstí jsme to ustáli a pak jsme dali gól my," doplnil.

Klíčové podle reprezentačního útočníka bylo, že domácí byli důraznější v osobních soubojích, dravější a agresivnější. "A pak nám to tam napadalo. Když jedete na sto procent, tak se to odrazí a máte i štěstí," řekl Šťastný.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy