Následuje
ODM 2020: Alpské lyžování

Startuje boj o extraligu. Na úvod baráže Dynamo vyzve Budějovice, Vary se postaví Jihlavě

Praha ‒ Začíná baráž, ve které se rozhodne, kdo ze čtveřice účastníků si v příští sezoně zahraje nejvyšší domácí hokejovou soutěž. Každoroční strašák pro týmy z extraligy a šance pro nejlepší celky z první ligy bude zahájen dvěma duely. Výhodu domácího prostředí budou mít na startu dosavadní extraligisté: Pardubice přivítají České Budějovice, Karlovy Vary hostí Jihlavu. Přímý přenos utkání Pardubice ‒ České Budějovice vysílá od 17:55 živě ČT sport i web ctsport.cz.

Radující se hokejisté českobudějovického Motoru
zdroj: hcmotor.cz autor: Pavel Kacerovský

"Přichází něco, s čím jsme počítali, musíme se na to těšit. Hrajeme doma před zaplněnou halou, všichni startujeme od bodu nula a jdeme něco budovat. Od hráčů cítím veliké odhodlání baráž zvládnout a tvrdě odpracovat. Věřím, že se dostáváme do pohody, kterou potřebujeme," uvedl trenér Miloš Holaň.

"Motor má hru založenou na dobrém výkonu brankáře. Má organizovanou defenzivu a nebezpečné přesilovky. Na ně si musíme dávat pozor. Beru jako velikou výhodu, že začínáme baráž doma. Lidé při nás stojí, všichni to cítíme. A musíme to využít," doplnil Holaň. České Budějovice jsou naopak v dobrém rozpoložení. Jihočeši ovládli základní část a v play-off ztratili během dvou sérií jediný zápas ‒ v souboji o účast v baráži proti pražské Slavii.

"Myslím, že v baráži nejde jen o konfrontaci extraligy a první ligy, ale dochází i na konfrontaci aktuálního psychického stavu týmů," řekl kouč Antonín Stavjaňa. A dobře si uvědomuje, že ve skupině, jež by měla být papírově velice vyrovnaná, může svou roli sehrát každý bod."Při systému dvou týmů, které postoupí ze čtveřice účastníků, body prostě potřebujete. Bez nich to nejde. A pro nás to bude v Pardubicích první šance je získat. Budeme hrát hokej, co jsme produkovali po celý ročník. S důrazem na zabezpečenou kvalitní obranu, o to více, když začínáme venku," nastínil Stavjaňa.

Blíží se baráž, Pardubice na úvod vyzvou Budějovice

Karlovarští už jsou nedočkaví úvodního utkání. "Hráči už moc chtějí, aby to vypuklo. Týden jen trénujeme a připravujeme se na něco, co rozhodne. Během té doby jsme hráčům dali nějaký ten den volna, jinak jsme se pilně připravovali a hodně jsme toho nacvičovali. Každý už je ale tak trochu nervózní," přiznal asistent trenéra Mikuláš Antonik. Pět výher ze šesti utkání ve skupině o udržení nepřeceňuje.

"Musíme zapomenout na to, co bylo. Začíná úplně jiná soutěž, která se smrskla do jednoho měsíce. Nevím, zda někomu dojdou síly, nebo ne, ale baráž bude hlavně o hlavě," domnívá se Antonik. Šance jednotlivých účastníků příliš rozebírat nechtěl. "Všechno to jsou velice kvalitní celky. Dukla staví na týmovém výkonu, jsou velcí bojovníci. Motor má naopak ve svých řadách mnoho zkušených hráčů, kteří v extralize něco odehráli. Bude maximálně disciplinovaný. Pardubice měly nějaké trable a moc jim to nefungovalo, ale s příchodem nové soutěže se mohou zvednout a ukázat svou sílu," vypočítal Antonik.

Jihlava měla z celého kvarteta času na přípravu nejméně, neboť drama série s Kladnem rozhodla až v pátek v posledním sedmém utkání. "Dnů na regeneraci nebylo tolik, ale víte, jak to chodí ‒ když uspějete a takto těžkou sérii zvládnete, lépe se vám i regeneruje. Nebojíme se toho, že bychom měli dojet na fyzičku," řekl asistent trenéra Viktor Ujčík. Ani Dukla nechce zaspat na startu.

"Když naberete manko, těžko se to dohání. I když všichni začínají na nule, nelze se pak chlácholit tím, že vás čeká ještě hodně utkání. Rozjezd je hodně důležitý. V Karlových Varech jsme začínali už před rokem a neuspěli, přestože předtím měl soupeř asi 11 porážek za sebou. Teď mají naopak fazonu a pro mě jsou jednoznačným favoritem celé baráže. Pro nás to bude první velký test," uvedl Ujčík. Duel v Karlových Varech začne v 18 hodin, na ledě Pardubic padne úvodní buly před televizními kamerami o pět minut později.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy